Exkurze do firmy KAVALIERGLASS a.s. Sázava

Exkurze do firmy KAVALIERGLASS a.s. Sázava

Exkurze do firmy KAVALIERGLASS a.s. Sázava

Ve středu 7. června 2017 se zaměstnanci VOŠ, SPŠ a OA Čáslav zúčastnili exkurze do firmy KAVALIERGLASS a.s. Sázava. Za výkladu průvodkyně paní I. Pitrové shlédli expozici k historii skláren.

Všechny účastníky exkurze zaujal výklad o zakladateli sklárny, kterým byl František Kavalír a o historii firmy až po současnost, kdy firma v letošním roce oslavila 180. výročí svého vzniku. Velmi působivá byla i prohlídka výrobní haly, kde si někteří vyzkoušeli vyfouknout sklo a zjistili, že to chce velkou dávku zkušeností a umu. Účastníci exkurze pomyslně smekli klobouk před sklářskými mistry.

Po prohlídce firmy KAVALIERGLASS a.s. Sázava zaměstnanci školy poseděli v hostinci Za Vodou v Sázavě, kde se občerstvili a měli příležitost pohovořit si nejen mezi sebou, ale i s bývalými kolegy, kteří se exkurze také zúčastnili.  

Novinky

17.04.2018

Informace pro studenty  - ukončení stravování školní rok 2017/2018

Maturitní ročníky - zrušení registrace ve školní jídelně k 30. 6. 2018.

celý článek
27.03.2018

3. ročník soutěže HoufekBox

Ve čtvrtek 26. dubna 2018 škola bude hostit již třetí ročník technické soutěže pro žáky ZŠ. Soutěž probíhá pod patronací firmy Houfek a.s. Golčův Jeníkov. V porotě zasednou vyučující školy Ing. J. Špaček a Ing. M. Mach. Pro soutěž bude vyhrazena aula školy a uč. č. 228.  

31.01.2018

Kritéria přijímacího řízení pro SPŠ a OA Čáslav,

pro obory: Strojírenství, Technické lyceum, Obchodní akademii, Ekonomické lyceum

celý článek