Mikulášská dílnička pro MŠ

V pondělí 4. prosince 2017 se uskutečnila netradičně pojatá „Dílnička pro MŠ“, kterou na naší škole připravujeme pro děti z čáslavských mateřských škol. Její náplní je hravou formou přiblížit dětem základy techniky.

Této přímo Mikulášské dílničky se zúčastnilo 19 předškoláků z Mateřské školky Jahodová Čáslav - Čeplov. Stejně jako předchozí návštěvníci, tak i tyto děti měly možnost seznámit se s prostředím střední průmyslové školy a pod pedagogickým dohledem a dohledem studentů SŠ si vyzkoušely mnoho praktických věcí.

Děti byly rozděleny do tří skupinek a každá skupinka měla velmi zajímavého průvodce. Kdopak to mohl asi být? No přeci Mikuláš, čert a anděl. Děti se zpočátku trošku bály, ale nakonec se s čertem skamarádily a slíbily, že budou určitě hodné a nebudou zlobit paní učitelky.

Naše tři pohádkové bytosti doprovodili děti do dílen – truhlárny, laboratoře automatizace a školní knihovny. V truhlárně si vyzkoušely zatloukání hřebíků, řezání a pilování dřeva a poznávaly nářadí. Z truhlárny si každý odnesl dřevěnou kostku. V laboratoři automatizace děti viděly, jakými pomocníky v technice jsou vzduch a elektrika, jak vypadá magnetické pole, a seznámily se s dvěma naprogramovanými roboty. Jako poslední v pořadí navštívily i školní knihovnu, kde se potkaly se strašidýlkem Bohouškem, který opatruje knížky. Také zde dostaly úkol a to namalovat Mikuláše, čerta nebo anděla. A kdo většinou maloval čerta – no přece nebojácní kluci. Na závěr si každý malý návštěvník odnesl malý dáreček - pamětní list a sladkou odměnu.

04.07.2018

Rozpis opravných a rozdílových zkoušek studentů střední školy (27. 8. až 4. 9. 2018).

04.07.2018

Hlavní prázdniny

2. 7. - 31. 8. 2018 - hlavní prázdniny.

Přejeme všem krásné léto plné odpočinku a prosluněných dní pro načerpání nových sil.

Vážení uchazeči o studium,
jsme rádi, že jste navštívili naše stránky o možnostech studia na VOŠ Čáslav a věříme, že Vás studijní obor Výrobní a řídící systémy podniku zaujme.
Pro školní rok 2018/2019 nabízíme v rámci tohoto interdisciplinárního oboru tyto možnosti studia:

celý článek