Obhajoby dlouhodobých maturitních prací

Obhajoby dlouhodobých maturitních prací

Obhajoby dlouhodobých maturitních prací

V minulém týdnu proběhly ústní maturitní zkoušky žáků třídy S4 oboru Strojírenství. Jejich součástí byly i obhajoby dlouhodobých maturitních prací, které si většina žáků zvolila a které v tom případě nahradily praktickou maturitní zkoušku.

Témata těchto prací byla z části navržena učiteli školy, některá byla zadána regionálními firmami, které se školou spolupracují a další si žáci navrhli sami. Každá práce měla určeného vedoucího z řad učitelů školy nebo pracovníků z firem a následně i oponenta. Tito dva práci po jejím odevzdání hodnotily. Většina prací měla praktický výstup v podobě vyrobeného zařízení. Další práce byly z oblasti výpočetní techniky a 3D modelování. Jedna z prací, zaměřená na návrh plánu pracoviště CNC stroje, byla například zpracovávána pro firmu VANAD. Mezi zajímavé práce patřily třeba zvedáky a stojany na motocykl, sportovní a posilovací náčiní, hydraulická štípačka na dřevo, dřevěné piškvorky, kulečník, modely mechanismů atd. Podle mínění všech zúčastněných i podle celkového hodnocení, nejlepší prací byla pásová bruska na dřevo, jejímž autorem byl žák Martin Trpišovský. Žáci tím svým následovníkům nasadili laťku pro další školní rok velmi vysoko.

Novinky

17.04.2018

Informace pro studenty  - ukončení stravování školní rok 2017/2018

Maturitní ročníky - zrušení registrace ve školní jídelně k 30. 6. 2018.

celý článek
27.03.2018

Ředitelské volno - 30. dubna 2018

Ředitelka školy vyhlašuje v pondělí 30. dubna 2018 ředitelské volno pro žáky SŠ a studenty VOŠ z provozně-ekonomických důvodů. 

31.01.2018

Kritéria přijímacího řízení pro SPŠ a OA Čáslav,

pro obory: Strojírenství, Technické lyceum, Obchodní akademii, Ekonomické lyceum

celý článek