Obhajoby ročníkových prací žáků třídy S3

Obhajoby ročníkových prací žáků třídy S3

Obhajoby ročníkových prací žáků třídy S3

V pondělí 13. března 2017 proběhly v aule školy prezentace a obhajoby ročníkových prací žáků třídy S3. Tyto práce jsou nepovinnou součástí výuky odborných předmětů. Žáci si je dobrovolně volí na počátku druhého ročníku.

Témata zadávají vyučující odborných předmětů, případně si je žáci mohou navrhnout sami. Jedná se v podstatě o přípravu na případné dlouhodobé maturitní práce ve čtvrtém ročníku. V některých případech mohou být dlouhodobé maturitní práce pokračováním těchto prací ročníkových.

Obhajob se letos zúčastnilo celkem šestnáct žáků třídy S3. Všichni se velice dobře na obhajoby připravili a své práce úspěšně obhájili. Jednalo se například o renovace různých dopravních prostředků (jízdní kolo, moped, malý motocykl,…), návrhy a výrobu nových zařízení (vůz za traktor, zvedák na kolo, kytara, štípačka na dřevo, nabíječka,…), práce s CAD systémy a 3D tiskárnou (letadlo, tank, strojní součásti…) a historii (místní železnice). Některé z těchto prací by se mohly zúčastnit celostátní přehlídky Středoškolské odborné činnosti.

Novinky

17.04.2018

Informace pro studenty  - ukončení stravování školní rok 2017/2018

Maturitní ročníky - zrušení registrace ve školní jídelně k 30. 6. 2018.

celý článek
27.03.2018

3. ročník soutěže HoufekBox

Ve čtvrtek 26. dubna 2018 škola bude hostit již třetí ročník technické soutěže pro žáky ZŠ. Soutěž probíhá pod patronací firmy Houfek a.s. Golčův Jeníkov. V porotě zasednou vyučující školy Ing. J. Špaček a Ing. M. Mach. Pro soutěž bude vyhrazena aula školy a uč. č. 228.  

31.01.2018

Kritéria přijímacího řízení pro SPŠ a OA Čáslav,

pro obory: Strojírenství, Technické lyceum, Obchodní akademii, Ekonomické lyceum

celý článek