Po stopách čáslavských osobností

Po stopách čáslavských osobností

Po stopách čáslavských osobností

První část našeho projektu začala v hodinách dějepisu a ICT, kde jsme si měli vybrat významné osobnosti z Čáslavi a vypracovat o nich referát. Ve čtvrtek 1. 6. 2017 jsme se vydali splnit druhou část projektu - projít si místa spjatá s jednotlivými jmény. Spojili jsme příjemné s užitečným a začali zároveň pracovat na našem výstupu k projektovému dni.

Druhou část projektu jsme zahájili u školy, kde jsme si rozdali své práce a vydali se na první zastávku a to k místnímu kinu Miloše Formana. Dále jsme pak navštívili Městské muzeum, kde probíhala výstava Vysvědčení v proměnách času, divadlo J. L. Dusíka, Žižkovu síň, tam jsme si prohlédli Žižkovu kalvu a popraviště Matouše Ulického. Naše procházka pokračovala v pátek 23. 6., kdy jsme  vyrazili do lesoparku Vodranty. Zde jsme si přečetli zbývající dva referáty a setkali se s mistryní světa v běhu na 800 metrů  Jarmilou Kratochvílovou. Došlo i na krátký rozhovor s Lídou Formanovou.

Ve škole jsme pak dostali možnost zhlédnout film Kladivo na čarodějnice s vynikající Lolou Skrbkovou a záznamy z úspěchů čáslavských atletek.

Pak už jen zbývalo složit střípky dohromady a sestavit brožuru, která by provedla naším městem všechny zájemce o regionální dějiny.

 

Autor: kolektiv EL1, OA1

Novinky

17.04.2018

Informace pro studenty  - ukončení stravování školní rok 2017/2018

Maturitní ročníky - zrušení registrace ve školní jídelně k 30. 6. 2018.

celý článek
27.03.2018

3. ročník soutěže HoufekBox

Ve čtvrtek 26. dubna 2018 škola bude hostit již třetí ročník technické soutěže pro žáky ZŠ. Soutěž probíhá pod patronací firmy Houfek a.s. Golčův Jeníkov. V porotě zasednou vyučující školy Ing. J. Špaček a Ing. M. Mach. Pro soutěž bude vyhrazena aula školy a uč. č. 228.  

31.01.2018

Kritéria přijímacího řízení pro SPŠ a OA Čáslav,

pro obory: Strojírenství, Technické lyceum, Obchodní akademii, Ekonomické lyceum

celý článek