Pokračování Dílniček pro MŠ

Pokračování Dílniček pro MŠ

Pokračování Dílniček pro MŠ

V úterý 25. října 2016 se uskutečnila již druhá akce „Dílničky pro MŠ“, kterou na naší škole připravujeme pro děti z čáslavských mateřských škol. Její náplní je hravou formou přiblížit dětem základy techniky.

Tohoto druhého běhu se zúčastnilo 32 žáčků z Mateřské školky Ostrý roh Čáslav. Stejně jako předchozí návštěvníci, tak i tyto děti měly možnost seznámit se s prostředím střední průmyslové školy a pod pedagogickým dohledem a dohledem studentů SŠ si vyzkoušely mnoho praktických věcí.

Pro děti byl připraveny 3 dílny – truhlárna, zámečna a laboratoř elektro a automatizace. V těchto dílnách si vyzkoušely zatloukání hřebíků, vymalování hracích kostiček. V zámečně ohýbaly plechy a snažily se zašroubovat šroubky. Mezi další úkoly pařilo poznávání pracovního nářadí např. pilky, šroubováku, kladívka. I tenko úkol děti zvládly na jedničku. V laboratoři elektro a automatizace děti viděly, jakými pomocníky v technice jsou vzduch a elektrika. Na závěr navštívily i školní knihovnu, kde se potkaly se strašidýlkem Bohouškem, které pečuje o knížky hlavně v noci. Na závěr dostali malí návštěvníci pamětní listy a sladkou odměnu.

Foto na regionálním zpravodajství svoboda.info: http://www.svoboda.info/galerie/vsedni-zivot/foto_deti-z-materske-skoly-na-ostrem-rohu-navstivily-caslavskou-prumyslovku/

Novinky

17.04.2018

Informace pro studenty  - ukončení stravování školní rok 2017/2018

Maturitní ročníky - zrušení registrace ve školní jídelně k 30. 6. 2018.

celý článek
27.03.2018

Ředitelské volno - 30. dubna 2018

Ředitelka školy vyhlašuje v pondělí 30. dubna 2018 ředitelské volno pro žáky SŠ a studenty VOŠ z provozně-ekonomických důvodů. 

31.01.2018

Kritéria přijímacího řízení pro SPŠ a OA Čáslav,

pro obory: Strojírenství, Technické lyceum, Obchodní akademii, Ekonomické lyceum

celý článek