Pokračování Dílniček pro MŠ

V pondělí 27. listopadu 2017 se uskutečnila již třetí akce „Dílničky pro MŠ“, kterou na naší škole připravujeme pro děti z čáslavských mateřských škol. Její náplní je hravou formou přiblížit dětem základy techniky.

Tohoto třetího běhu se zúčastnilo 11 žáčků z Mateřské školky Husova Čáslav. Stejně jako předchozí návštěvníci, tak i tyto děti měly možnost seznámit se s prostředím střední průmyslové školy a pod pedagogickým dohledem a dohledem studentů SŠ si vyzkoušely mnoho praktických věcí.

Pro děti byl připraveny 3 dílny – truhlárna, laboratoř automatizace a školní knihovna. V truhlárně si vyzkoušely zatloukání hřebíků, řezání a pilování dřeva a poznávaly nářadí. Z truhlárny si každý odnesl dřevěnou kostku. V laboratoři automatizace děti viděly, jakými pomocníky v technice jsou vzduch a elektrika, jak vypadá magnetické pole, a seznámily se s dvěma naprogramovanými roboty. Jako poslední v pořadí navštívily i školní knihovnu, kde se potkaly se strašidýlkem Bohouškem, který opatruje knížky. Také dostaly úkol a to namalovat nejoblíbenější pohádkovou postavičku z knížky nebo večerníčku. Na závěr si každý malý návštěvník odnesl malý dáreček - pamětní list a sladkou odměnu.

04.07.2018

Rozpis opravných a rozdílových zkoušek studentů střední školy (27. 8. až 4. 9. 2018).

04.07.2018

Hlavní prázdniny

2. 7. - 31. 8. 2018 - hlavní prázdniny.

Přejeme všem krásné léto plné odpočinku a prosluněných dní pro načerpání nových sil.

Vážení uchazeči o studium,
jsme rádi, že jste navštívili naše stránky o možnostech studia na VOŠ Čáslav a věříme, že Vás studijní obor Výrobní a řídící systémy podniku zaujme.
Pro školní rok 2018/2019 nabízíme v rámci tohoto interdisciplinárního oboru tyto možnosti studia:

celý článek