Seminář "Můžeš podnikat"

Seminář "Můžeš podnikat"

Seminář "Můžeš podnikat"

V úterý 21. března 2017 se žáci a studenti tříd  EL1, OA1, OA2, OA3, OA4, S4, V1E, V2E a VS3E zúčastnili semináře na téma „Můžeš podnikat“, který zajišťuje sdružení ERUDIA v rámci svého projektu. Toto  sdružení přivádí na střední, vyšší a vysoké školy zajímavé osobnosti z podnikatelského prostředí.

Cílem 90 minutového semináře bylo inspirovat žáky a studenty autenticky vyprávěným příběhem úspěšné cesty k vlastní firmě. Osobní povaha vyprávění sledovala sdílení osobních postojů, hodnot a principů, na nichž stojí poctivě vybudovaný úspěch.

Semináře uvedla paní Tereza Podhorská. Prvním lektorem byl pan Ing. Vojtěch Dlouhý, jednatel a spoluzakladatel firmy ANGITU s. r. o., která má jeden velký cíl – pomoci studentům definovat jejich sny a stanovit cestu k následné realizaci, a to propojením na úspěšné lidi a vyhledáváním vhodných pracovních příležitostí z celého světa. Druhým lektorem byl pan Ing. Josef Piňos, zakladatel společnosti CONSIT s. r. o. Je to česká společnost s celoevropským záběrem, která se zabývá poradenskou činností v oblasti SAP informačních systémů. Využívají ho velké a silné společnosti jako je ŠKODA AUTO, Plzeňský Prazdroj, RWE, Česká pojišťovna a další.

Seminář podpořil přípravu studentů nejen v oblasti ekonomických předmětů, ale konkrétními náměty přispěl i k jejich motivaci, aby se sami stali takovými osobnostmi a pevně stáli na vlastních nohou.

Novinky

17.04.2018

Informace pro studenty  - ukončení stravování školní rok 2017/2018

Maturitní ročníky - zrušení registrace ve školní jídelně k 30. 6. 2018.

celý článek
27.03.2018

3. ročník soutěže HoufekBox

Ve čtvrtek 26. dubna 2018 škola bude hostit již třetí ročník technické soutěže pro žáky ZŠ. Soutěž probíhá pod patronací firmy Houfek a.s. Golčův Jeníkov. V porotě zasednou vyučující školy Ing. J. Špaček a Ing. M. Mach. Pro soutěž bude vyhrazena aula školy a uč. č. 228.  

31.01.2018

Kritéria přijímacího řízení pro SPŠ a OA Čáslav,

pro obory: Strojírenství, Technické lyceum, Obchodní akademii, Ekonomické lyceum

celý článek