Třída S3 střední průmyslové školy se vydala na toulky po Čáslavi a Čáslavsku

Třída S3 střední průmyslové školy se vydala na toulky po Čáslavi a Čáslavsku

Třída S3 střední průmyslové školy se vydala na toulky po Čáslavi a Čáslavsku 

V rámci projektového dne se 23. 6. 2017 třída S3 rozdělila do dvou skupin. Jejich úkolem bylo zjistit pohostinství města, kde studují a jeho okolí.

První skupina se vydala na cyklistický výlet okolo města Čáslav. Jejich vedlejší úkol byl takový, že museli zjistit možnosti občerstvení cyklistů na cestě a poukázat na zajímavá místa. Cesta začala v Čáslavi, odkud se přes Filipov dostali do Žlebů. Ve Žlebech si mohli prohlédnout několik hostinců a zámek. Dále je jejich cesta vedla přes Vinaře a Vinici do Vrdů, kde se občerstvili v místním bufetu. Následně cesta směřovala do Bílého Podolí, Brambor, Svobodné Vsi a okolo obory do Žehušic. Dále pokračovali do Chotusic, kde navštívili obchod se sýry a pokračovali zpět do Čáslavi.

Mezitím co skupina cyklistů objížděla čáslavské okolí, pěší skupina se vydala od školy směrem na pěší zónu a hledala restaurace a ubytování. Skupina prošla přes pěší zónu na náměstí, kolem kostela sv. Petra a Pavla a pokračovala ulicí Generála Františka Moravce směrem ke kruhovému objezdu, kde v rámci úkolu nafotili další restaurační zařízení. Nakonec skupina prošla kolem městského vlakového nádraží, vyfotila poslední restauraci a vydala se zpátky ke škole. Skupině se podařilo najít několik hospod, restaurací a pensionů.

Autorka příspěvku Monika Hradilová

Novinky

17.04.2018

Informace pro studenty  - ukončení stravování školní rok 2017/2018

Maturitní ročníky - zrušení registrace ve školní jídelně k 30. 6. 2018.

celý článek
27.03.2018

3. ročník soutěže HoufekBox

Ve čtvrtek 26. dubna 2018 škola bude hostit již třetí ročník technické soutěže pro žáky ZŠ. Soutěž probíhá pod patronací firmy Houfek a.s. Golčův Jeníkov. V porotě zasednou vyučující školy Ing. J. Špaček a Ing. M. Mach. Pro soutěž bude vyhrazena aula školy a uč. č. 228.  

31.01.2018

Kritéria přijímacího řízení pro SPŠ a OA Čáslav,

pro obory: Strojírenství, Technické lyceum, Obchodní akademii, Ekonomické lyceum

celý článek