Výprava za poznáním Čáslavské historie

Výprava za poznáním Čáslavské historie

Výprava za poznáním Čáslavské historie

V pátek, dne 23. 6. 2017 se naše třída S1, společně s panem učitelem Ing. Novákem a Ing. Špačkem, vydala na poznávací příjemnou procházku po městě Čáslav.

Jako naše téma jsme si vybrali Slavné osobnosti a významná místa, což jsme pojali, jako Výpravu za poznáním Čáslavské historie. Prošli jsme všechna důležitá místa. U všech těchto míst jsme již před tím určili jednu dvojici, která měla o této památce, či osobnosti říct pár základních a zajímavých informací. Obešli jsme Čáslav, dalo by se říct křížem krážem. Začínali jsme u naší školy, od které jsme pokračovali ke kinu a divadlu, odtud dále ke kostelu sv. Petra a Pavla a přes Hrádek a Vodranty k evangelickému kostelu.

Další část naší cesty pokračovala ještě k Morovému sloupu a pamětní desce Wolfganga Amadea Mozarta, kterou na Středním odborném učilišti odhalil v roce 2007 Miloš Forman. Končili jsme u Otakarovy bašty, kde jsme udělali společnou fotku.

Tuto cestu jsme si užili a doufám, že stejný pocit měli i páni učitelé. Děkujeme jim tímto za pomoc při organizování celé akce.

Za třídu S1 Martin Hamsa, Josef Líbal a Jakub Hozlár.

Novinky

17.04.2018

Informace pro studenty  - ukončení stravování školní rok 2017/2018

Maturitní ročníky - zrušení registrace ve školní jídelně k 30. 6. 2018.

celý článek
27.03.2018

3. ročník soutěže HoufekBox

Ve čtvrtek 26. dubna 2018 škola bude hostit již třetí ročník technické soutěže pro žáky ZŠ. Soutěž probíhá pod patronací firmy Houfek a.s. Golčův Jeníkov. V porotě zasednou vyučující školy Ing. J. Špaček a Ing. M. Mach. Pro soutěž bude vyhrazena aula školy a uč. č. 228.  

31.01.2018

Kritéria přijímacího řízení pro SPŠ a OA Čáslav,

pro obory: Strojírenství, Technické lyceum, Obchodní akademii, Ekonomické lyceum

celý článek