Zájezd do Velké Británie

Zájezd do Velké Británie

Zájezd do Velké Británie

V pondělí 3. dubna 2017 se naše seskupení žáků OA2, S2, OA3 a S3 sešlo před druhou hodinou v Čáslavi na parkovišti za hudební školou. Kufry se naložily do úložného prostoru, studenti si posedali do autobusu.

Lehce po druhé hodině jsme společně s paní učitelkou Ptáčkovou a paní učitelkou Radovou, řidiči a paní průvodkyní vydali vstříc Anglii. Kromě zastávek po čtyřech hodinách na WC jsme si udělali zastávku v Zásmukách, kde jsme ještě nabrali studenty a paní učitelku ZŠ. Přejeli jsme Německo a dostali se do Francie. Tam jsme se v přístavu Calais nalodili na trajekt, na kterém jsme dopluli až do Doveru. Do Londýna jsme dojeli asi v 8 hodin ráno a hned se vydali na výlet – podívali jsme se do muzea Madam Tussaud a vystáli si frontu na projížďku v kabinkách Londýnského oka. Prošli jsme se po Londýně a metrem se dopravili zpět k autobusu, který nás odvezl na místo srazu s rodinami, které si nás rozebraly, a jeli jsme vzhůru do našich nových domovů. Ve středu v 8 hodin jsme se sešli opět na tom samém místě jako každý den a vydali se autobusem do Oxfordu. Podívali jsme se do univerzity, viděli jsme jídelnu z Harryho Pottera, která byla mimochodem prostřena jako pro krále a královny. Prošli jsme se po městě a udělali si rozchod, kdy většina z nás zavítala do obchodu Primark a fastfoodu Mc Donald’s. Pak jsme opět nasedli do autobusu a uchýlili se k našim rodinám. Ve čtvrtek jsme se jeli podívat na Stonehenge a do městečka Salisbury a na nedaleké trosky starého města Old Sarum. V pátek jsme se projeli loďkou po Temži, podívali se na náměstí, kde se k nebi tyčí socha Nelsona a o kousek dále si udělali rozchod. Pátek byl posledním dnem v Anglii. Někteří se podívali do londýnského podsvětí, do Tower of London a zajeli jsme se i podívat na nultý poledník. Poté jsme metrem dojeli k našemu autobusu a vydali se zpět do Doveru, kde jsme naposled zamávali Anglii a nalodili se na trajekt. Projeli jsme Francií a Německem a než jsme se nadáli, pípali nám telefony se zprávou, že jsme opět v ČR. Ve čtvrt na 5 jsme se po týdnu setkali s rodiči, kteří si nás odvezli domů. Týden jsme si opravdu užili a myslím, že většina by se tam ráda zase vrátila.

Adéla Vlčková OA2

Novinky

17.04.2018

Informace pro studenty  - ukončení stravování školní rok 2017/2018

Maturitní ročníky - zrušení registrace ve školní jídelně k 30. 6. 2018.

celý článek
27.03.2018

3. ročník soutěže HoufekBox

Ve čtvrtek 26. dubna 2018 škola bude hostit již třetí ročník technické soutěže pro žáky ZŠ. Soutěž probíhá pod patronací firmy Houfek a.s. Golčův Jeníkov. V porotě zasednou vyučující školy Ing. J. Špaček a Ing. M. Mach. Pro soutěž bude vyhrazena aula školy a uč. č. 228.  

31.01.2018

Kritéria přijímacího řízení pro SPŠ a OA Čáslav,

pro obory: Strojírenství, Technické lyceum, Obchodní akademii, Ekonomické lyceum

celý článek