Závěrečné Dílničky pro MŠ

Závěrečné Dílničky pro MŠ

Závěrečné Dílničky pro MŠ

Ve středu 23. listopadu 2016 se uskutečnila již pátá a zároveň závěrečná Dílnička pro MŠ, kterou na naší škole připravujeme pro děti z čáslavských mateřských škol. Její náplní je hravou formou přiblížit dětem základy techniky.

Tuto středu k nám zavítalo 22 žáčků z Mateřské školky Jahodová Čeplov Čáslav. Stejně jako předchozí návštěvníci, tak i tyto děti měly možnost seznámit se s prostředím střední průmyslové školy a pod pedagogickým dohledem a dohledem studentů SŠ si vyzkoušely mnoho praktických věcí.

V truhlářské dílně si děti procvičily zatloukání hřebíků a šroubování šroubků, v zámečnické dílně měly možnost ohýbat a stříhat plech. V laboratoři elektro a automatizace děti viděly, jakými pomocníky v technice jsou vzduch a elektrika. Také si prohlédly roboty sestrojené ze stavebnice Lego. Na závěr navštívily i školní knihovnu, kde se seznámily se strašidýlkem Bohouškem, strážcem a opatrovníkem knih. Na závěr dostali malí návštěvníci pamětní listy a sladkou odměnu.

Novinky

17.04.2018

Informace pro studenty  - ukončení stravování školní rok 2017/2018

Maturitní ročníky - zrušení registrace ve školní jídelně k 30. 6. 2018.

celý článek
27.03.2018

Ředitelské volno - 30. dubna 2018

Ředitelka školy vyhlašuje v pondělí 30. dubna 2018 ředitelské volno pro žáky SŠ a studenty VOŠ z provozně-ekonomických důvodů. 

31.01.2018

Kritéria přijímacího řízení pro SPŠ a OA Čáslav,

pro obory: Strojírenství, Technické lyceum, Obchodní akademii, Ekonomické lyceum

celý článek