Agentura Your International Training

V tomto článku si můžete přečíst jak naši studenti 3. ročníku oboru Obchodní akademie a Ekonomické Lyceum pracují a tráví své volno během své odborné praxe Erasmus+ v Irsku.

Můj pracovní den začíná snídaní, kterou nám připravuje naše úžasná domácí Mary. Po snídani odcházím společně s Viky do práce do agentury Your International Training, která  se stará o stáže zahraničních studentů tady v Irsku, tedy i o naši skupinu. Náplní naší praxe je práce s Excelem, skenování různých dokumentů a příprava ohromného množství pošty. Pravidelně se vracíme domů na půl čtvrtou. Po příchodu čekáme na naše kamarádky, se kterými se vydáváme poznávat krásné a klidné město Tralee.  Poté se vracíme domů na večeři.

O víkendu pro nás agentura připravila dva výlety. V sobotu jsme zavítali na poloostrov Dingle, kde jsme navštívili akvárium a prošli se po krásné písečné pláži. Tím naše cesta  ale neskončila.  Z důvodu špatného počasí jsme bohužel neviděli slíbené delfíny, ale zato jsme navštívili útesy  a starověký  klášter.

V neděli jsme se vydali do národního parku Killarney, kde jsme navštívili vodopád Torc, Muckross House, Ross Castle, Mucross Abbey a prošli jsme krásné stejnojmenné město.

Karolína Kunášková EL3

Global Money Week 2019

Naše škola se letos poprvé zapojila do Global Money Week 2019, celosvětového týdne o penězích a finanční gramotnosti, který letos probíhá v týdnu od 25. 3. 2019 do 31. 3. 2019. Vyvrcholí pak 10. 4. 2019 odbornou konferencí v ČNB.

celý článek

Výuka Mechatroniky v laboratořích SPŠ Kutná Hora

V úterý 26. března 2019 bude výuka předmětu Mechatronika třídy S4 probíhat v laboratořích SPŠ v Kutné Hoře. Akce pro žáky začíná v 8:00 hod. před hlavním vchodem do budovy a trvá 6 vyučovacích hodin. Organizačně zajišťuje Ing. M. Mach. Příjezd a odjezd žáků na výuku je individuální.

Olympiáda z anglického jazyka

Krajské kolo Olympiády z anglického jazyka proběhne v úterý 26. března 2019 v Kladně. Organizačně zajišťuje Mgr. Š. Radová.

Přednáškové pásmo Management zdrojů

V pondělí 25. a v úterý 26. března 2019 je pro studenty V3E připraveno přednáškové pásmo lektora Mgr. R. Bašty na téma Management zdrojů. Organizačně zajišťuje Ing. Bc. K. Šolín MSc.