Agentura Your International Training

V tomto článku si můžete přečíst jak naši studenti 3. ročníku oboru Obchodní akademie a Ekonomické Lyceum pracují a tráví své volno během své odborné praxe Erasmus+ v Irsku.

Můj pracovní den začíná snídaní, kterou nám připravuje naše úžasná domácí Mary. Po snídani odcházím společně s Viky do práce do agentury Your International Training, která  se stará o stáže zahraničních studentů tady v Irsku, tedy i o naši skupinu. Náplní naší praxe je práce s Excelem, skenování různých dokumentů a příprava ohromného množství pošty. Pravidelně se vracíme domů na půl čtvrtou. Po příchodu čekáme na naše kamarádky, se kterými se vydáváme poznávat krásné a klidné město Tralee.  Poté se vracíme domů na večeři.

O víkendu pro nás agentura připravila dva výlety. V sobotu jsme zavítali na poloostrov Dingle, kde jsme navštívili akvárium a prošli se po krásné písečné pláži. Tím naše cesta  ale neskončila.  Z důvodu špatného počasí jsme bohužel neviděli slíbené delfíny, ale zato jsme navštívili útesy  a starověký  klášter.

V neděli jsme se vydali do národního parku Killarney, kde jsme navštívili vodopád Torc, Muckross House, Ross Castle, Mucross Abbey a prošli jsme krásné stejnojmenné město.

Karolína Kunášková EL3

09.01.2019

Maturitní ples tříd OA4 a S4

Maturitní ples tříd OA4 a S4 se uskuteční v pátek 1. února 2019 od 19:00 hod. v Hotelu Grand Čáslav.

03.01.2019

Lyžařský výcvikový kurz

Lyžařský výcvik tříd Obchodní akademie OA1 a Strojírenství S1 bude zahájen v neděli 20. ledna 2019 a ukončen v sobotu 26. ledna 2019.

Studenti s pedagogy a lyžařskými instruktory vyrazí na týdenní pobyt do Krkonoš – lyžařského střediska Horní Malá Úpa – penzion Blesk. Organizačně zajišťují Mgr. J. Spáčil, Mgr. Bc. P. Havelková a Ing. Bc. V. Andrle.