Agentura Your International Training

V tomto článku si můžete přečíst jak naši studenti 3. ročníku oboru Obchodní akademie a Ekonomické Lyceum pracují a tráví své volno během své odborné praxe Erasmus+ v Irsku.

Můj pracovní den začíná snídaní, kterou nám připravuje naše úžasná domácí Mary. Po snídani odcházím společně s Viky do práce do agentury Your International Training, která  se stará o stáže zahraničních studentů tady v Irsku, tedy i o naši skupinu. Náplní naší praxe je práce s Excelem, skenování různých dokumentů a příprava ohromného množství pošty. Pravidelně se vracíme domů na půl čtvrtou. Po příchodu čekáme na naše kamarádky, se kterými se vydáváme poznávat krásné a klidné město Tralee.  Poté se vracíme domů na večeři.

O víkendu pro nás agentura připravila dva výlety. V sobotu jsme zavítali na poloostrov Dingle, kde jsme navštívili akvárium a prošli se po krásné písečné pláži. Tím naše cesta  ale neskončila.  Z důvodu špatného počasí jsme bohužel neviděli slíbené delfíny, ale zato jsme navštívili útesy  a starověký  klášter.

V neděli jsme se vydali do národního parku Killarney, kde jsme navštívili vodopád Torc, Muckross House, Ross Castle, Mucross Abbey a prošli jsme krásné stejnojmenné město.

Karolína Kunášková EL3

Drážďany

Exkurze do Drážďan se koná ve středu 28. listopadu 2018 pro třídu OA1. Akce začíná na vlakovém nádraží Čáslav v 4:35 hod. Odjezd vlaku je v 4:50 hod. Předpokládaný návrat v 19:04 hod. Organizačně zajišťuje Mgr. Š. Radová.

Houfek, a.s.

Exkurze do firmy Houfek, a.s. se koná v úterý 20. listopadu 2018 pro třídu V2E. Akce začíná vstupem do firmy v 13:00 hod. Exkurze je doplněna přednáškou na téma personálního managementu. Organizačně zajišťuje Mgr. V. Szabová.