Ingeniería Uno

V tomto článku si můžete přečíst jak naši studenti 3. ročníku oboru Strojírenství pracují a tráví své volno během své odborné praxe Erasmus+ ve Španělsku.

Pracuji ve firmě Ingeniería Uno, která sídlí v Málaze. Zabývají se konstrukcí a výrobou automatizovaných systémů pro výrobu. Společnost se specializuje na výrobu systémů pomocí číslicového řízení "CNC".

Ve firmě pracuje okolo asi 10 zaměstnanců. Z počátku byl problém s komunikací, neboť většina zaměstnanců firmy neuměla ani slovo anglicky nebo uměli jen základní fráze. Časem jsme si na sebe zvykli a dokážeme se mezi sebou bez problémů dorozumět. Pracuji zde se na strojích, které máme na naší škole, takže jejich ovládání pro mne nebylo nic těžkého.

Dnes jsem v práci obsluhoval CNC frézu. Po práci jsme měli volno, a proto jsme společně se spolužáky strávili odpoledne v centru.

Pavel Kohout

02.05.2019

Souvislá praxe

Praxe žáku S2 bude zahájena v pondělí 20. května 2019 a ukončena v pátek 31. května 2019. Za organizace a rozpis pedagogického dozoru zodpovídá Ing. B. Valtrová. V závěru praxe žáci vypracují závěrečnou zprávu o odborné praxi. Tuto zprávu podepsanou vedoucím odborné praxe na pracovišti odevzdají Ing. B. Valtrové do 10. června 2019. Formulář závěrečné zprávy je ke stažení na webu školy.

Informace pro studenty - ukončení stravování - školní rok 2018/2019

Maturitní ročníky - odhlášení stravy ve školní jídelně od 29. 4. 2019.

celý článek