Ingeniería Uno

Ingeniería Uno

V tomto článku si můžete přečíst jak naši studenti 3. ročníku oboru Strojírenství pracují a tráví své volno během své odborné praxe Erasmus+ ve Španělsku.

 

Pracuji ve firmě Ingeniería Uno, která sídlí v Málaze. Zabývají se konstrukcí a výrobou automatizovaných systémů pro výrobu. Společnost se specializuje na výrobu systémů pomocí číslicového řízení "CNC".

Ve firmě pracuje okolo asi 10 zaměstnanců. Z počátku byl problém s komunikací, neboť většina zaměstnanců firmy neuměla ani slovo anglicky nebo uměli jen základní fráze. Časem jsme si na sebe zvykli a dokážeme se mezi sebou bez problémů dorozumět. Pracuji zde se na strojích, které máme na naší škole, takže jejich ovládání pro mne nebylo nic těžkého.

Dnes jsem v práci obsluhoval CNC frézu. Po práci jsme měli volno, a proto jsme společně se spolužáky strávili odpoledne v centru.

Pavel Kohout

 

Novinky

02.05.2019

Souvislá praxe

Praxe žáku S2 bude zahájena v pondělí 20. května 2019 a ukončena v pátek 31. května 2019. Za organizace a rozpis pedagogického dozoru zodpovídá Ing. B. Valtrová. V závěru praxe žáci vypracují závěrečnou zprávu o odborné praxi. Tuto zprávu podepsanou vedoucím odborné praxe na pracovišti odevzdají Ing. B. Valtrové do 10. června 2019. Formulář závěrečné zprávy je ke stažení na webu školy.

16.04.2019

Informace pro studenty - ukončení stravování - školní rok 2018/2019

Maturitní ročníky - odhlášení stravy ve školní jídelně od 29. 4. 2019.

celý článek