Ingeniería Uno

V tomto článku si můžete přečíst jak naši studenti 3. ročníku oboru Strojírenství pracují a tráví své volno během své odborné praxe Erasmus+ ve Španělsku.

Pracuji ve firmě Ingeniería Uno, která sídlí v Málaze. Zabývají se konstrukcí a výrobou automatizovaných systémů pro výrobu. Společnost se specializuje na výrobu systémů pomocí číslicového řízení "CNC".

Ve firmě pracuje okolo asi 10 zaměstnanců. Z počátku byl problém s komunikací, neboť většina zaměstnanců firmy neuměla ani slovo anglicky nebo uměli jen základní fráze. Časem jsme si na sebe zvykli a dokážeme se mezi sebou bez problémů dorozumět. Pracuji zde se na strojích, které máme na naší škole, takže jejich ovládání pro mne nebylo nic těžkého.

Dnes jsem v práci obsluhoval CNC frézu. Po práci jsme měli volno, a proto jsme společně se spolužáky strávili odpoledne v centru.

Pavel Kohout

30.09.2019

Projekt Erasmus+ "Praxe a stáže v britských firmách pro každého"

Od 6. do 19. října 2019 bude 10 žáků z OA3/EL3 a 4 žáci z S3 vykonávat odbornou stáž v podnicích ve městě Belfast (Severní Irsko). Stáže jsou zaměřeny na procvičení obchodně-administrativních technických činností. Ubytování a stravování žáků je zajištěno v místních rodinách. Doprovodná osoba: Mgr. J. Ptáčková

09.08.2019

Vážení uchazeči o studium,

ve dnech 14. a 15. října 2019 se koná přehlídka škol 2019 v Kolíně, od 10:00 do 17:00 hod. v budově Městského společenského domu Kolín. Přijďte nás navštívit v prezentačním stánku.