Můj pracovní den

V tomto článku si můžete přečíst jak naši studenti 3. ročníku oboru Obchodní akademie a Ekonomické Lyceum pracují a tráví své volno během své odborné praxe Erasmus+ v Irsku.

Můj pracovní den začíná snídaní, kterou nám připravuje naše skvělá domácí Mary. Velice si nás oblíbila a připravuje nám i obědy ve formě sendvičů, vždy nám k nim dá i nějaké ovoce a dobré sušenky. Po snídani odcházím do práce.

Pracuji v agentuře Your International Training společně s Karolínou. Každá vždy dostaneme úplně jinou práci. Celý minulý týden jsem pracovala v Excelu, mým úkolem bylo hledat adresy českých škol a zjistit, jestli spolupracují s programem Erasmus+. Dnes jsem zpracovávala dotazníkové šetření studentů, například jak se jim líbila práce ve firmách, pobyt v rodinách a připravené  výlety, co by změnili na tomto pobytu, co se naučili, a mým úkolem bylo zapisovat výsledky  do Excelu a vytvořit z nich statistiky a grafy.

Obvykle končíme ve 3 hodiny, poté jdeme domů, kde čekáme na kamarádky, než se vrátí z práce a vyrážíme prozkoumávat krásy města Tralee, většinou místní obchody. Na 7. hodinu se vracíme na večeři, kterou zásadně dostáváme s dezertem. Občas po večeři vyrážíme do města, ale na druhou stranu od nákupního střediska, i tam je město klidné a krásné. Ale většinou si užíváme odpočinku.

V. Prášková OA3

Drážďany

Exkurze do Drážďan se koná ve středu 28. listopadu 2018 pro třídu OA1. Akce začíná na vlakovém nádraží Čáslav v 4:35 hod. Odjezd vlaku je v 4:50 hod. Předpokládaný návrat v 19:04 hod. Organizačně zajišťuje Mgr. Š. Radová.

Houfek, a.s.

Exkurze do firmy Houfek, a.s. se koná v úterý 20. listopadu 2018 pro třídu V2E. Akce začíná vstupem do firmy v 13:00 hod. Exkurze je doplněna přednáškou na téma personálního managementu. Organizačně zajišťuje Mgr. V. Szabová.