Můj pracovní den

V tomto článku si můžete přečíst jak naši studenti 3. ročníku oboru Obchodní akademie a Ekonomické Lyceum pracují a tráví své volno během své odborné praxe Erasmus+ v Irsku.

Můj pracovní den začíná snídaní, kterou nám připravuje naše skvělá domácí Mary. Velice si nás oblíbila a připravuje nám i obědy ve formě sendvičů, vždy nám k nim dá i nějaké ovoce a dobré sušenky. Po snídani odcházím do práce.

Pracuji v agentuře Your International Training společně s Karolínou. Každá vždy dostaneme úplně jinou práci. Celý minulý týden jsem pracovala v Excelu, mým úkolem bylo hledat adresy českých škol a zjistit, jestli spolupracují s programem Erasmus+. Dnes jsem zpracovávala dotazníkové šetření studentů, například jak se jim líbila práce ve firmách, pobyt v rodinách a připravené  výlety, co by změnili na tomto pobytu, co se naučili, a mým úkolem bylo zapisovat výsledky  do Excelu a vytvořit z nich statistiky a grafy.

Obvykle končíme ve 3 hodiny, poté jdeme domů, kde čekáme na kamarádky, než se vrátí z práce a vyrážíme prozkoumávat krásy města Tralee, většinou místní obchody. Na 7. hodinu se vracíme na večeři, kterou zásadně dostáváme s dezertem. Občas po večeři vyrážíme do města, ale na druhou stranu od nákupního střediska, i tam je město klidné a krásné. Ale většinou si užíváme odpočinku.

V. Prášková OA3

09.01.2019

Maturitní ples tříd OA4 a S4

Maturitní ples tříd OA4 a S4 se uskuteční v pátek 1. února 2019 od 19:00 hod. v Hotelu Grand Čáslav.

03.01.2019

Lyžařský výcvikový kurz

Lyžařský výcvik tříd Obchodní akademie OA1 a Strojírenství S1 bude zahájen v neděli 20. ledna 2019 a ukončen v sobotu 26. ledna 2019.

Studenti s pedagogy a lyžařskými instruktory vyrazí na týdenní pobyt do Krkonoš – lyžařského střediska Horní Malá Úpa – penzion Blesk. Organizačně zajišťují Mgr. J. Spáčil, Mgr. Bc. P. Havelková a Ing. Bc. V. Andrle.