Můj pracovní den

V tomto článku si můžete přečíst jak naši studenti 3. ročníku oboru Obchodní akademie a Ekonomické Lyceum pracují a tráví své volno během své odborné praxe Erasmus+ v Irsku.

Můj pracovní den začíná snídaní, kterou nám připravuje naše skvělá domácí Mary. Velice si nás oblíbila a připravuje nám i obědy ve formě sendvičů, vždy nám k nim dá i nějaké ovoce a dobré sušenky. Po snídani odcházím do práce.

Pracuji v agentuře Your International Training společně s Karolínou. Každá vždy dostaneme úplně jinou práci. Celý minulý týden jsem pracovala v Excelu, mým úkolem bylo hledat adresy českých škol a zjistit, jestli spolupracují s programem Erasmus+. Dnes jsem zpracovávala dotazníkové šetření studentů, například jak se jim líbila práce ve firmách, pobyt v rodinách a připravené  výlety, co by změnili na tomto pobytu, co se naučili, a mým úkolem bylo zapisovat výsledky  do Excelu a vytvořit z nich statistiky a grafy.

Obvykle končíme ve 3 hodiny, poté jdeme domů, kde čekáme na kamarádky, než se vrátí z práce a vyrážíme prozkoumávat krásy města Tralee, většinou místní obchody. Na 7. hodinu se vracíme na večeři, kterou zásadně dostáváme s dezertem. Občas po večeři vyrážíme do města, ale na druhou stranu od nákupního střediska, i tam je město klidné a krásné. Ale většinou si užíváme odpočinku.

V. Prášková OA3

Global Money Week 2019

Naše škola se letos poprvé zapojila do Global Money Week 2019, celosvětového týdne o penězích a finanční gramotnosti, který letos probíhá v týdnu od 25. 3. 2019 do 31. 3. 2019. Vyvrcholí pak 10. 4. 2019 odbornou konferencí v ČNB.

celý článek

Výuka Mechatroniky v laboratořích SPŠ Kutná Hora

V úterý 26. března 2019 bude výuka předmětu Mechatronika třídy S4 probíhat v laboratořích SPŠ v Kutné Hoře. Akce pro žáky začíná v 8:00 hod. před hlavním vchodem do budovy a trvá 6 vyučovacích hodin. Organizačně zajišťuje Ing. M. Mach. Příjezd a odjezd žáků na výuku je individuální.

Olympiáda z anglického jazyka

Krajské kolo Olympiády z anglického jazyka proběhne v úterý 26. března 2019 v Kladně. Organizačně zajišťuje Mgr. Š. Radová.

Přednáškové pásmo Management zdrojů

V pondělí 25. a v úterý 26. března 2019 je pro studenty V3E připraveno přednáškové pásmo lektora Mgr. R. Bašty na téma Management zdrojů. Organizačně zajišťuje Ing. Bc. K. Šolín MSc.