Neděle v Corku

Neděle v Corku

V neděli jsme měli zasloužený volný den a tak jsme se rozhodli vyrazit společně vlakem do Corku, což je druhé největší irské město.

Výhoda je, že je asi jen půl hodiny cesty vlakem. Počasí nám bohužel příliš nepřálo, bylo zataženo a deštivo,ale nenechali jsme se odradit. Každý strávil den podle libosti, někteří procházkami po historickem centru a památkách, někteří nakupováním. Jednou z nejzajímavějších památek je Cork City Gaol, což je historické městské vězení,  dnes otevřené  pro turisty jako muzeum. Místo má opravdu autentickou atmosféru, v každé cele se dozvíte skutečný příběh některého vězně, ze kterého běhá mráz po zádech.

A protože v celém Irsku byl vyhlášen stav ohrožení kvůli blížícímu se hurikanu Ophelia, v pondělí ráno se zde život zastavil a všichni čekali, co se bude dít. Nefungovala doprava, školy a obchody byly zavřené. Naši studenti dostali z bezpečnostních důvodů volno z práce. Před polednem to vypuklo. Vichr byl tak silný, že se ohýbaly stromy, všechny nezjištěné předměty lítaly vzduchem, všude houkaly alarmy a vítr bouřil, jako kdyz startuje letadlo.  Po několika hodinách se bouře přehnala a teď už se vítr postupně uklidňuje. Těšíme se na další den.

Novinky

17.04.2018

Informace pro studenty  - ukončení stravování školní rok 2017/2018

Maturitní ročníky - zrušení registrace ve školní jídelně k 30. 6. 2018.

celý článek
27.03.2018

3. ročník soutěže HoufekBox

Ve čtvrtek 26. dubna 2018 škola bude hostit již třetí ročník technické soutěže pro žáky ZŠ. Soutěž probíhá pod patronací firmy Houfek a.s. Golčův Jeníkov. V porotě zasednou vyučující školy Ing. J. Špaček a Ing. M. Mach. Pro soutěž bude vyhrazena aula školy a uč. č. 228.  

31.01.2018

Kritéria přijímacího řízení pro SPŠ a OA Čáslav,

pro obory: Strojírenství, Technické lyceum, Obchodní akademii, Ekonomické lyceum

celý článek