Poslední pracovní den

Poslední pracovní den

V tomto článku si můžete přečíst jak naši studenti 3. ročníku oboru Strojírenství pracují a tráví své volno během své odborné praxe Erasmus+ ve Španělsku.

 

Poslední pracovní den se nesl v duchu těch předchozích. Ráno jsme vstali a vyrazili na snídani. Poté jsem já společně s mým pracovním kolegou, Danielem Bečajem, vyrazil na autobus. Po příjezdu do firmy jsme, stejně jako každý den, nastoupili na linku, kde jsme si rozdělili práci a začali.

Já se rozhodl čistit od mastnoty díly pro automobily a Daniel je poté barvil podtlakovou barvicí pistolí. Když jsme vše očistili a nabarvili, šli jsme připravovat krabice pro jednotlivé díly, aby mohly být následně poslány na expedici k distribuci k zákazníkům. Závěr pracovní doby se ovšem lišil od předešlých dní. Obvykle jsme si vzali věci a šli na autobus, ale dnes ne. Firmou nám přidělený pracovník nás, jako rozloučení, pozval na oběd do nedalekého baru. Souhlasili jsme s tímto návrhem a po práci šli s našimi kolegy na oběd. Byla to příjemná změna oproti každodenním jídlům v restauraci u našeho hostelu.

Po příjezdu na hostel jsme měli celé odpoledne volno. Vzhledem k tomu, že nás již nečekala žádná hodina španělštiny, se většina z nás rozhodla užít si odpoledne na nákupech pro rodinu a přátele. Já se vydal na procházku po pláži, kde jsem se přesvědčil, že byť je ve Španělsku, oproti Česku, teplo, tak je voda dosti studená, i když se zde pár odvážlivců koupalo. Nakonec jsem se vrátil na hostel, kde jsem se rozhodl strávit zbytek dne odpočinkem.

D. Trnka

Novinky

18.09.2018

Revize spotřebičů

V souvislosti s bezpečnostními pokyny ve Školním řádu pro součást SPŠ a OA (č.j. 935/2016/VOPKH, část VII. odst. 2.) a Školním řádu pro součást VOŠ (č.j. 1101/2015/VOPKH) budou v budově školy prováděny revize elektrických zařízení žáků a studentů.

celý článek
03.09.2018


Vážení uchazeči o studium, 
termín ukončení přijímání přihlášek na VOŠ (pro doplnění volné kapacity) je stanoven na 30. září 2018.

   

celý článek