Poslední pracovní den

Poslední pracovní den

V tomto článku si můžete přečíst jak naši studenti 3. ročníku oboru Strojírenství pracují a tráví své volno během své odborné praxe Erasmus+ ve Španělsku.

 

Poslední pracovní den se nesl v duchu těch předchozích. Ráno jsme vstali a vyrazili na snídani. Poté jsem já společně s mým pracovním kolegou, Danielem Bečajem, vyrazil na autobus. Po příjezdu do firmy jsme, stejně jako každý den, nastoupili na linku, kde jsme si rozdělili práci a začali.

Já se rozhodl čistit od mastnoty díly pro automobily a Daniel je poté barvil podtlakovou barvicí pistolí. Když jsme vše očistili a nabarvili, šli jsme připravovat krabice pro jednotlivé díly, aby mohly být následně poslány na expedici k distribuci k zákazníkům. Závěr pracovní doby se ovšem lišil od předešlých dní. Obvykle jsme si vzali věci a šli na autobus, ale dnes ne. Firmou nám přidělený pracovník nás, jako rozloučení, pozval na oběd do nedalekého baru. Souhlasili jsme s tímto návrhem a po práci šli s našimi kolegy na oběd. Byla to příjemná změna oproti každodenním jídlům v restauraci u našeho hostelu.

Po příjezdu na hostel jsme měli celé odpoledne volno. Vzhledem k tomu, že nás již nečekala žádná hodina španělštiny, se většina z nás rozhodla užít si odpoledne na nákupech pro rodinu a přátele. Já se vydal na procházku po pláži, kde jsem se přesvědčil, že byť je ve Španělsku, oproti Česku, teplo, tak je voda dosti studená, i když se zde pár odvážlivců koupalo. Nakonec jsem se vrátil na hostel, kde jsem se rozhodl strávit zbytek dne odpočinkem.

D. Trnka

Novinky

30.11.2018

Secesní Praha a Muzeum A. Muchy

Exkurze se koná v pondělí 17. prosince 2018 pro žáky OA4. Organizačně zajišťuje Mgr. I. Domácí. Akce začíná v 7:35 hod. na vlakovém nádraží Čáslav. Odjezd v 7:50 hod.