Poslední pracovní den

V tomto článku si můžete přečíst jak naši studenti 3. ročníku oboru Strojírenství pracují a tráví své volno během své odborné praxe Erasmus+ ve Španělsku.

Poslední pracovní den se nesl v duchu těch předchozích. Ráno jsme vstali a vyrazili na snídani. Poté jsem já společně s mým pracovním kolegou, Danielem Bečajem, vyrazil na autobus. Po příjezdu do firmy jsme, stejně jako každý den, nastoupili na linku, kde jsme si rozdělili práci a začali.

Já se rozhodl čistit od mastnoty díly pro automobily a Daniel je poté barvil podtlakovou barvicí pistolí. Když jsme vše očistili a nabarvili, šli jsme připravovat krabice pro jednotlivé díly, aby mohly být následně poslány na expedici k distribuci k zákazníkům. Závěr pracovní doby se ovšem lišil od předešlých dní. Obvykle jsme si vzali věci a šli na autobus, ale dnes ne. Firmou nám přidělený pracovník nás, jako rozloučení, pozval na oběd do nedalekého baru. Souhlasili jsme s tímto návrhem a po práci šli s našimi kolegy na oběd. Byla to příjemná změna oproti každodenním jídlům v restauraci u našeho hostelu.

Po příjezdu na hostel jsme měli celé odpoledne volno. Vzhledem k tomu, že nás již nečekala žádná hodina španělštiny, se většina z nás rozhodla užít si odpoledne na nákupech pro rodinu a přátele. Já se vydal na procházku po pláži, kde jsem se přesvědčil, že byť je ve Španělsku, oproti Česku, teplo, tak je voda dosti studená, i když se zde pár odvážlivců koupalo. Nakonec jsem se vrátil na hostel, kde jsem se rozhodl strávit zbytek dne odpočinkem.

D. Trnka

Global Money Week 2019

Naše škola se letos poprvé zapojila do Global Money Week 2019, celosvětového týdne o penězích a finanční gramotnosti, který letos probíhá v týdnu od 25. 3. 2019 do 31. 3. 2019. Vyvrcholí pak 10. 4. 2019 odbornou konferencí v ČNB.

celý článek

Výuka Mechatroniky v laboratořích SPŠ Kutná Hora

V úterý 26. března 2019 bude výuka předmětu Mechatronika třídy S4 probíhat v laboratořích SPŠ v Kutné Hoře. Akce pro žáky začíná v 8:00 hod. před hlavním vchodem do budovy a trvá 6 vyučovacích hodin. Organizačně zajišťuje Ing. M. Mach. Příjezd a odjezd žáků na výuku je individuální.

Olympiáda z anglického jazyka

Krajské kolo Olympiády z anglického jazyka proběhne v úterý 26. března 2019 v Kladně. Organizačně zajišťuje Mgr. Š. Radová.

Přednáškové pásmo Management zdrojů

V pondělí 25. a v úterý 26. března 2019 je pro studenty V3E připraveno přednáškové pásmo lektora Mgr. R. Bašty na téma Management zdrojů. Organizačně zajišťuje Ing. Bc. K. Šolín MSc.