První dny v Irsku

V tomto článku si můžete přečíst jak naši studenti 3. ročníku oboru Obchodní akademie a Ekonomické Lyceum pracují a tráví své volno během své odborné praxe Erasmus+ v Irsku.

Naše dobrodružství začalo v sobotu 13.10.2018 v 23:45. Všichni jsme se sešli u ZUŠ, naložili kufry, rozloučili se s rodiči a naše cesta do Vídně mohla začít. Na letiště do Vídně jsme přijeli kolem 4 hodiny ráno, následovalo odbavení atd. Let byl celkem krátký a vše proběhlo v pořádku. Na letišti v Zurichu jsme přistáli v 8 hodin ráno a naše letadlo do Dublinu odlétalo za hodinku, vše opět proběhlo v pořádku a my v 10:30 místního času přistáli v Dublinu.

Následovala 4 hodinová cesta autobusem do Tralee. Hned po příjezdu si nás vyzvedly rodiny a odvezly nás do našich domovů. Moje máma na 14 dní se jmenuje Marian a je to moc hodná a sympatická paní. Následovala už jen večeře a krátká procházka po městě, všichni jsme byli unavení, takže vyčůrat, pomodlit a spát. Ráno v 10:30 se konala procházka po městě se Simonou a informační prezentace s jejím manželem Michalem. Oba na nás působili moc mile. Také jsme se poprvé podívali do našich firem, kde jsme zahájili naši praxi. Snažili jsme se udělat dobrý první dojem,  což je důležité. Večeře byla v 6 hodin a pak už jen malé nákupy a procházka po městě. V Tralee najdete opravdu vše.

Úterý 16.10. - má práce je 4 km od domova, stejně jako mojí kamarádky Lucky, takže jezdíme na kole. Je docela vtipné jezdit po levé straně a v dešti. Má práce dnes obnášela počítání peněz, skenování a zakládaní smluv. Prostředí je útulné a všichni jsou zde moc hodní.  Cesta domů má trvat na kole 15 minut, ale protože jsem se ztratila, trvala 40 minut. Nakonec jsem se úspěšně dostala domů. Těším se na zítřejší den. S pozdravem EL3 a OA3.

Bára Jurášová

Vážení žáci a studenti,

z technických důvodů (výměna oken), bude školní jídelna ve dnech

18. - 20. 12. 2019 uzavřena tj. nebude se vařit ani vydávat strava (snídaně, obědy, večeře).

Omlouváme se za vzniklé komplikace.

Děkuji za pochopení a přeji příjemný adventní čas.

Mgr. Věra Szabová, ředitelka školy

Středoškolská futsalová liga

V pondělí 9. prosince 2019 se uskuteční Středoškolská futsalová liga ve sportovní hala Bios při VOŠ, SPŠ a OA Čáslav.

Vážení zájemci o studium, Vážení rodiče,

tak jako každý rok, i letos bychom Vás rádi pozvali na Den otevřených dveří naší školy ve středu 11. prosince 2019 od 14:00 hod.

Můžete se těšit na komentovaný program, kde se dozvíte informace o studiu na střední škole a o studijních oborech: Obchodní akademie, Ekonomické lyceum, Technické lyceum a Strojírenství.

celý článek