První dny v Irsku

První dny v Irsku

V tomto článku si můžete přečíst jak naši studenti 3. ročníku oboru Obchodní akademie a Ekonomické Lyceum pracují a tráví své volno během své odborné praxe Erasmus+ v Irsku.

 

Naše dobrodružství začalo v sobotu 13.10.2018 v 23:45. Všichni jsme se sešli u ZUŠ, naložili kufry, rozloučili se s rodiči a naše cesta do Vídně mohla začít. Na letiště do Vídně jsme přijeli kolem 4 hodiny ráno, následovalo odbavení atd. Let byl celkem krátký a vše proběhlo v pořádku. Na letišti v Zurichu jsme přistáli v 8 hodin ráno a naše letadlo do Dublinu odlétalo za hodinku, vše opět proběhlo v pořádku a my v 10:30 místního času přistáli v Dublinu.

Následovala 4 hodinová cesta autobusem do Tralee. Hned po příjezdu si nás vyzvedly rodiny a odvezly nás do našich domovů. Moje máma na 14 dní se jmenuje Marian a je to moc hodná a sympatická paní. Následovala už jen večeře a krátká procházka po městě, všichni jsme byli unavení, takže vyčůrat, pomodlit a spát. Ráno v 10:30 se konala procházka po městě se Simonou a informační prezentace s jejím manželem Michalem. Oba na nás působili moc mile. Také jsme se poprvé podívali do našich firem, kde jsme zahájili naši praxi. Snažili jsme se udělat dobrý první dojem,  což je důležité. Večeře byla v 6 hodin a pak už jen malé nákupy a procházka po městě. V Tralee najdete opravdu vše.

Úterý 16.10. - má práce je 4 km od domova, stejně jako mojí kamarádky Lucky, takže jezdíme na kole. Je docela vtipné jezdit po levé straně a v dešti. Má práce dnes obnášela počítání peněz, skenování a zakládaní smluv. Prostředí je útulné a všichni jsou zde moc hodní.  Cesta domů má trvat na kole 15 minut, ale protože jsem se ztratila, trvala 40 minut. Nakonec jsem se úspěšně dostala domů. Těším se na zítřejší den. S pozdravem EL3 a OA3.

Bára Jurášová

 

Novinky

20.01.2020

Přijímací zkoušky nanečisto 2020/2021

I v letošním školním roce proběhnou na naší škole přijímací zkoušky nanečisto. Žáci devátého ročníku budou mít možnost vyzkoušet si přijímací testy a získat tak zkušenosti k ostrým přijímacím zkouškám.

celý článek
03.01.2020

Kritéria přijímacího řízení SPŠ a OA Čáslav na školní rok 2020/2021

pro obory: Strojírenství, Technické lyceum, Obchodní akademii, Ekonomické lyceum

celý článek
27.12.2019

Lyžařský výcvikový kurz

Lyžařský výcvikový kurz pro třídy S1, OA1A, OA1B a EL1 se koná od 19. ledna do 26. ledna 2020 v Horní Malé Upě - penzion Blesk. Vedoucí akce Mgr. J. Spáčil, pedagogický doprovod Mgr. Bc. P. Havelková, Ing. Bc. V. Andrle.