Reggie Griffin and Co Accountants

Reggie Griffin and Co Accountants

V tomto článku si můžete přečíst jak naši studenti 3. ročníku oboru Obchodní akademie a Ekonomické Lyceum pracují a tráví své volno během své odborné praxe Erasmus+ v Irsku.

 

Můj pracovní den začíná v půl 9 ráno, kdy máme snídani, a protože si rády přispíme a vstáváme na čas. Po snídani, kterou nám připravuje hostitelka Mary, se připravím a odcházím do práce. Bydlíme hned u centra a do práce chodím vždy maximálně 10 minut.

Pracuji v malé účetní firmě Reggie Griffin and Co Accountants. Pracuji v kanceláři s dalšími 2 zaměstnanci. Zpočátku jsem pracovala v Excelu, postupem času mě šéf seznámil s jejich účetním systémem a dále pracuji už jen v něm. Pomáhám jim zapisovat do programu různé provedené transakce, na což oni sami moc času nemají. Každý si může udělat obědovou pauzu, kdy potřebuje. Lidé zde jsou velmi vstřícní a to nejen v práci.

Po práci nechodím hned domů, ale projdu se větším okruhem přes centrum města. Scházím se s ostatními, omrkneme obchody nebo se projdeme zdejším krásným parkem. Večeříme kolem 19:00. Po večeři se občas ještě projdeme a jdeme si lehnout.

Čtvrteční večer bude speciální, naše mentorka Simona pro nás připravila večírek na rozloučenou. Po večeři se  sejdeme a společně strávíme večer na bowlingu. Všichni se moc těšíme.

Monika Mirovská, OA3

 

Novinky

31.10.2018

Drážďany

Exkurze do Drážďan se koná ve středu 28. listopadu 2018 pro třídu OA1. Akce začíná na vlakovém nádraží Čáslav v 4:35 hod. Odjezd vlaku je v 4:50 hod. Předpokládaný návrat v 19:04 hod. Organizačně zajišťuje Mgr. Š. Radová.

31.10.2018

Houfek, a.s.

Exkurze do firmy Houfek, a.s. se koná v úterý 20. listopadu 2018 pro třídu V2E. Akce začíná vstupem do firmy v 13:00 hod. Exkurze je doplněna přednáškou na téma personálního managementu. Organizačně zajišťuje Mgr. V. Szabová.