Reggie Griffin and Co Accountants

V tomto článku si můžete přečíst jak naši studenti 3. ročníku oboru Obchodní akademie a Ekonomické Lyceum pracují a tráví své volno během své odborné praxe Erasmus+ v Irsku.

Můj pracovní den začíná v půl 9 ráno, kdy máme snídani, a protože si rády přispíme a vstáváme na čas. Po snídani, kterou nám připravuje hostitelka Mary, se připravím a odcházím do práce. Bydlíme hned u centra a do práce chodím vždy maximálně 10 minut.

Pracuji v malé účetní firmě Reggie Griffin and Co Accountants. Pracuji v kanceláři s dalšími 2 zaměstnanci. Zpočátku jsem pracovala v Excelu, postupem času mě šéf seznámil s jejich účetním systémem a dále pracuji už jen v něm. Pomáhám jim zapisovat do programu různé provedené transakce, na což oni sami moc času nemají. Každý si může udělat obědovou pauzu, kdy potřebuje. Lidé zde jsou velmi vstřícní a to nejen v práci.

Po práci nechodím hned domů, ale projdu se větším okruhem přes centrum města. Scházím se s ostatními, omrkneme obchody nebo se projdeme zdejším krásným parkem. Večeříme kolem 19:00. Po večeři se občas ještě projdeme a jdeme si lehnout.

Čtvrteční večer bude speciální, naše mentorka Simona pro nás připravila večírek na rozloučenou. Po večeři se  sejdeme a společně strávíme večer na bowlingu. Všichni se moc těšíme.

Monika Mirovská, OA3

Global Money Week 2019

Naše škola se letos poprvé zapojila do Global Money Week 2019, celosvětového týdne o penězích a finanční gramotnosti, který letos probíhá v týdnu od 25. 3. 2019 do 31. 3. 2019. Vyvrcholí pak 10. 4. 2019 odbornou konferencí v ČNB.

celý článek

Výuka Mechatroniky v laboratořích SPŠ Kutná Hora

V úterý 26. března 2019 bude výuka předmětu Mechatronika třídy S4 probíhat v laboratořích SPŠ v Kutné Hoře. Akce pro žáky začíná v 8:00 hod. před hlavním vchodem do budovy a trvá 6 vyučovacích hodin. Organizačně zajišťuje Ing. M. Mach. Příjezd a odjezd žáků na výuku je individuální.

Olympiáda z anglického jazyka

Krajské kolo Olympiády z anglického jazyka proběhne v úterý 26. března 2019 v Kladně. Organizačně zajišťuje Mgr. Š. Radová.

Přednáškové pásmo Management zdrojů

V pondělí 25. a v úterý 26. března 2019 je pro studenty V3E připraveno přednáškové pásmo lektora Mgr. R. Bašty na téma Management zdrojů. Organizačně zajišťuje Ing. Bc. K. Šolín MSc.