Reggie Griffin and Co Accountants

V tomto článku si můžete přečíst jak naši studenti 3. ročníku oboru Obchodní akademie a Ekonomické Lyceum pracují a tráví své volno během své odborné praxe Erasmus+ v Irsku.

Můj pracovní den začíná v půl 9 ráno, kdy máme snídani, a protože si rády přispíme a vstáváme na čas. Po snídani, kterou nám připravuje hostitelka Mary, se připravím a odcházím do práce. Bydlíme hned u centra a do práce chodím vždy maximálně 10 minut.

Pracuji v malé účetní firmě Reggie Griffin and Co Accountants. Pracuji v kanceláři s dalšími 2 zaměstnanci. Zpočátku jsem pracovala v Excelu, postupem času mě šéf seznámil s jejich účetním systémem a dále pracuji už jen v něm. Pomáhám jim zapisovat do programu různé provedené transakce, na což oni sami moc času nemají. Každý si může udělat obědovou pauzu, kdy potřebuje. Lidé zde jsou velmi vstřícní a to nejen v práci.

Po práci nechodím hned domů, ale projdu se větším okruhem přes centrum města. Scházím se s ostatními, omrkneme obchody nebo se projdeme zdejším krásným parkem. Večeříme kolem 19:00. Po večeři se občas ještě projdeme a jdeme si lehnout.

Čtvrteční večer bude speciální, naše mentorka Simona pro nás připravila večírek na rozloučenou. Po večeři se  sejdeme a společně strávíme večer na bowlingu. Všichni se moc těšíme.

Monika Mirovská, OA3

09.01.2019

Maturitní ples tříd OA4 a S4

Maturitní ples tříd OA4 a S4 se uskuteční v pátek 1. února 2019 od 19:00 hod. v Hotelu Grand Čáslav.

03.01.2019

Lyžařský výcvikový kurz

Lyžařský výcvik tříd Obchodní akademie OA1 a Strojírenství S1 bude zahájen v neděli 20. ledna 2019 a ukončen v sobotu 26. ledna 2019.

Studenti s pedagogy a lyžařskými instruktory vyrazí na týdenní pobyt do Krkonoš – lyžařského střediska Horní Malá Úpa – penzion Blesk. Organizačně zajišťují Mgr. J. Spáčil, Mgr. Bc. P. Havelková a Ing. Bc. V. Andrle.