Tralee Holiday Lodge

V tomto článku si můžete přečíst jak naši studenti 3. ročníku oboru Obchodní akademie a Ekonomické Lyceum pracují a tráví své volno během své odborné praxe Erasmus+ v Irsku.

Ráno vstávám v 8.00 a jdu na typickou irskou snídani – opečený toust s marmeládou. Poté se obleču a společně s Eliškou vyrážíme do práce. Pracuji jako recepční v Tralee Holidy Lodge.

Dnešní dopoledne jsem trávila třízením dokumentů do šanonů a tvorbou několika tabulek v Excelu. Ve 13.15 mi začala hodinová přestávka, kterou jsem strávila s kamarádkou Anet. Po obědě jsem zakládala účetní doklady a ubytovávala dva manželské páry. Dnešek byl také ve znamení loučení, protože můj nadřízený bude od zítřka mimo město. Z práce jsem odcházela v 17 hodin.

Jelikož se náš pobyt blíží ke konci, cestou domů jsem nakoupila nějaké dárky pro rodiče.  Domů jsem dorazila přesně na večeři. Po jídle jsme si chvíli povídali s naší náhradní mamkou Patricií o místních tradicích. Moc se těším na poslední dny strávené v Irsku.

Iveta Čochnářová EL3

Global Money Week 2019

Naše škola se letos poprvé zapojila do Global Money Week 2019, celosvětového týdne o penězích a finanční gramotnosti, který letos probíhá v týdnu od 25. 3. 2019 do 31. 3. 2019. Vyvrcholí pak 10. 4. 2019 odbornou konferencí v ČNB.

celý článek

Výuka Mechatroniky v laboratořích SPŠ Kutná Hora

V úterý 26. března 2019 bude výuka předmětu Mechatronika třídy S4 probíhat v laboratořích SPŠ v Kutné Hoře. Akce pro žáky začíná v 8:00 hod. před hlavním vchodem do budovy a trvá 6 vyučovacích hodin. Organizačně zajišťuje Ing. M. Mach. Příjezd a odjezd žáků na výuku je individuální.

Olympiáda z anglického jazyka

Krajské kolo Olympiády z anglického jazyka proběhne v úterý 26. března 2019 v Kladně. Organizačně zajišťuje Mgr. Š. Radová.

Přednáškové pásmo Management zdrojů

V pondělí 25. a v úterý 26. března 2019 je pro studenty V3E připraveno přednáškové pásmo lektora Mgr. R. Bašty na téma Management zdrojů. Organizačně zajišťuje Ing. Bc. K. Šolín MSc.