Třeťáci na praxi v Irsku a Španělsku

Pro školní rok 2017/18 naše škola uspěla s projektem Třeťáci na praxi v Irsku a Španělsku a z evropského programu Erasmus+ získala grant, díky němuž můžou žáci třetích ročníků Střední průmyslové školy a Obchodní akademie absolvovat své odborné čtrnáctidenní praxe v zahraničních podnicích v Irsku a Španělsku.

Stáž dá žákům Obchodní akademie příležitost procvičit si administrativní činnosti ve společnostech, jakými jsou například Qifa Insurance, Colman Dalton Accountancy, Dawson Travel, Mallow GAA, Mallow Chamber of Commerce, D&M Accountancy Service, které se nachází ve městech Mallow či Cork. Jejich spolužáci oboru Strojírenství se zase zdokonalí v ovládání CNC strojů v různých programech (např. ISO), v orientaci v technické dokumentaci (CAD) a naprogramování strojů podle této dokumentace. Jejich stáž bude probíhat ve strojírenském podniku Sevilla Control, který vyrábí komponenty pro letecký průmysl - Airbus, Bombardier, Grupa Aernova, atd. Pracovním jazykem všech stáží je angličtina.

Z prostředků EU bude žákům zaplacena doprava, ubytování, stravování, pojištění, kulturní program a přípravný jazykový kurz. Po absolvování stáže obdrží certifikát Europass mobility. Tento certifikát, platný v EU, jim bude sloužit jako potvrzení o úspěšném absolvování zahraniční stáže a příloha k životopisu, až po absolvování školy budou shánět zaměstnání.

V měsíci září proběhne výběr vhodných kandidátů na zahraniční odbornou stáž, která bude mít dvě kritéria. Prvním z nich bude ověření komunikačních dovedností v anglickém jazyce formou pohovoru. Druhým pak celkový prospěch, kdy se budou hodnotit studijní výsledky za poslední tři vysvědčení.

Tato zahraniční stáž je pro naše žáky obrovskou příležitostí procvičit si jazyk a odbornost, ale hlavně získat novou životní zkušenost. Věříme, že si ji nenechají ujít.

Novinky

17.04.2018

Informace pro studenty  - ukončení stravování školní rok 2017/2018

Maturitní ročníky - zrušení registrace ve školní jídelně k 30. 6. 2018.

celý článek
27.03.2018

Ředitelské volno - 30. dubna 2018

Ředitelka školy vyhlašuje v pondělí 30. dubna 2018 ředitelské volno pro žáky SŠ a studenty VOŠ z provozně-ekonomických důvodů. 

31.01.2018

Kritéria přijímacího řízení pro SPŠ a OA Čáslav,

pro obory: Strojírenství, Technické lyceum, Obchodní akademii, Ekonomické lyceum

celý článek