Utajené pracoviště

V tomto článku si můžete přečíst jak naši studenti 3. ročníku oborů Obchodní akademie, Ekonomické lyceum a Strojírenství pracují a tráví své volno během své odborné praxe Erasmus+ v Severním Irsku.

Představte si, že jste na rušné ulici v cizím městě plném cizích lidí, co mluví anglicky. Tedy takhle nějak vypadá centrum Belfastu kolem deváté ranní. Moje práce se nachází kousek od centra. V ulici Donegall Street, je to pěkně schované místo.

Originálně v angličtině zní jeho plný název: "Belfast Unemployed Resource Center." Nabízí rodinám programy, které jim pomáhají se vzděláním, jak lámat ledy na pracovištích a jak bourat předsudky. Tyto programy jsou zdarma a může na ně každý. Jsou zaměřeny na migrantské rodiny a rodiny s problémy se zákonem. Já jsem se zatím zúčastnila jen jazykových kurzů. Je to místo, kde můžete potkat lidi ze Súdánu, Mexika, Itálie, Japonska a spousty dalších zemí. V práci pracuji s "Ash" a "Ive". Moje mentorka se jmenuje Claudia Belloni. Mám tam dokonce jednoho dalšího člověka na zahraniční praxi. Jmenuje se Lucia a je ze Španělska. Všechny jsou milé, mají se mnou svatou trpělivost a neustále se usmívají. Pomáhám na kurzech angličtiny, kde rozdávám papíry a bavím se s lidmi z různých zemí.

Do práce chodím pěšky z centra, kam přijede můj autobus. Bydlím se spolužačkou Andreou na Aislebury Crescent 45. Je to dům Katie a Paddyho. Je to starší manželský pár kolem šedesáti let. Jsou spolu už čtyřicet a stále se poštuchují a mají na sebe narážky. Mají dokonce kočku jménem Alice. O volném čase chodím většinou nakupovat nebo se koukat, jak vypadá Belfast.

K. Novotná

30.09.2019

Projekt Erasmus+ "Praxe a stáže v britských firmách pro každého"

Od 6. do 19. října 2019 bude 10 žáků z OA3/EL3 a 4 žáci z S3 vykonávat odbornou stáž v podnicích ve městě Belfast (Severní Irsko). Stáže jsou zaměřeny na procvičení obchodně-administrativních technických činností. Ubytování a stravování žáků je zajištěno v místních rodinách. Doprovodná osoba: Mgr. J. Ptáčková

09.08.2019

Vážení uchazeči o studium,

ve dnech 14. a 15. října 2019 se koná přehlídka škol 2019 v Kolíně, od 10:00 do 17:00 hod. v budově Městského společenského domu Kolín. Přijďte nás navštívit v prezentačním stánku.