Utajené pracoviště

V tomto článku si můžete přečíst jak naši studenti 3. ročníku oborů Obchodní akademie, Ekonomické lyceum a Strojírenství pracují a tráví své volno během své odborné praxe Erasmus+ v Severním Irsku.

Představte si, že jste na rušné ulici v cizím městě plném cizích lidí, co mluví anglicky. Tedy takhle nějak vypadá centrum Belfastu kolem deváté ranní. Moje práce se nachází kousek od centra. V ulici Donegall Street, je to pěkně schované místo.

Originálně v angličtině zní jeho plný název: "Belfast Unemployed Resource Center." Nabízí rodinám programy, které jim pomáhají se vzděláním, jak lámat ledy na pracovištích a jak bourat předsudky. Tyto programy jsou zdarma a může na ně každý. Jsou zaměřeny na migrantské rodiny a rodiny s problémy se zákonem. Já jsem se zatím zúčastnila jen jazykových kurzů. Je to místo, kde můžete potkat lidi ze Súdánu, Mexika, Itálie, Japonska a spousty dalších zemí. V práci pracuji s "Ash" a "Ive". Moje mentorka se jmenuje Claudia Belloni. Mám tam dokonce jednoho dalšího člověka na zahraniční praxi. Jmenuje se Lucia a je ze Španělska. Všechny jsou milé, mají se mnou svatou trpělivost a neustále se usmívají. Pomáhám na kurzech angličtiny, kde rozdávám papíry a bavím se s lidmi z různých zemí.

Do práce chodím pěšky z centra, kam přijede můj autobus. Bydlím se spolužačkou Andreou na Aislebury Crescent 45. Je to dům Katie a Paddyho. Je to starší manželský pár kolem šedesáti let. Jsou spolu už čtyřicet a stále se poštuchují a mají na sebe narážky. Mají dokonce kočku jménem Alice. O volném čase chodím většinou nakupovat nebo se koukat, jak vypadá Belfast.

K. Novotná

03.02.2020

Divadelní představení Lakomec

V pondělí 17. února 2020 žáci 1. - 3. ročníků navštíví divadelní představení Lakomec, které v Dusíkově divadle uvede soubor Divadla Radka Brzobohatého. Délka představení je 105 minut.

03.01.2020

Kritéria přijímacího řízení SPŠ a OA Čáslav na školní rok 2020/2021

pro obory: Strojírenství, Technické lyceum, Obchodní akademii, Ekonomické lyceum

celý článek