Za prací do Belfastu

Za prací do Belfastu

Se začátkem září se naši studenti VOŠ rozešli na svá pracoviště v podnicích, aby zde vykonali své dlouhodobé praxe. Jednu studentku však čekala delší cesta než ostatní. Její kancelář, ve které se svou kolegyní a mentorkou Jayne Mills bude spravovat ekonomicko-administrativní záležitosti firmy Ballyrobert, se nachází až v severoirském Belfastu. Zahájila tak na naší škole další projektové období programu Erasmus+.

Již v říjnu se za ní do Belfastu vypraví studenti třetích ročníků střední průmyslové školy a obchodní akademie. Další studenti těchto oborů se sem za svými pracovními zkušenostmi vydají v dubnu příštího roku a na léto jsou zajištěny navíc i stáže i pro čerstvé absolventy našich maturitních ročníků. Všechny stáže jsou realizovány díky spolupráci s agenturou Internship Europe. Ta dosud každý rok zařizovala praxe pro zhruba 800 studentů převážně z Německa, Rakouska a Itálie. My jsme první česká škola, s kterou navázala spolupráci. Věříme, že tato agentura je díky jejich třem pobočkám v Belfastu, Glasgow a Liverpoolu a databázi více než 1300 spolupracujících podniků zárukou, že naši studenti zde naleznou kvalitní pracovní pozice pro procvičení obchodně-administrativních dovedností či ovládání CNC strojů a CAD systémů.

Belfast jim však nabídne i mnoho pro volnočasové vyžití. Hlavní město Severního Irska, kdysi proslavené svými obřími loděnicemi a přádelnami, prošlo nákladnou revitalizací a je nyní městem univerzitním, orientovaným na služby a obchod. Centrum města kolem neobarokní belfastské radnice, která určitě stojí za návštěvu, je protkané pěšími zónami s obchody a kavárnami. Kdo má rád techniku, může se vydat do muzea Titanic Belfast. To stojí na místě, kde v bývalé loděnici Harland & Wolff byl Titanic a jeho sesterské lodě postaven. Pokud se vydáte od muzea dále po nábřeží, můžete si ještě prohlédnout lehký křižník HMS Caroline. Poslední britskou válečnou loď, která se za první světové války utkala s německou flotilou u Jutska. Snad si každý z našich studentů v tomto městě najde něco, co ho zaujme a zabaví, a přidá se tak k obyvatelům Belfastu, kteří patří k jedněm z nejspokojenějších ve Spojeném království.

 

Novinky

22.01.2020

Přijímací zkoušky nanečisto 2020/2021

I v letošním školním roce proběhnou na naší škole přijímací zkoušky nanečisto. Žáci devátého ročníku budou mít možnost vyzkoušet si přijímací testy a získat tak zkušenosti k ostrým přijímacím zkouškám.

celý článek
03.01.2020

Kritéria přijímacího řízení SPŠ a OA Čáslav na školní rok 2020/2021

pro obory: Strojírenství, Technické lyceum, Obchodní akademii, Ekonomické lyceum

celý článek
27.12.2019

Lyžařský výcvikový kurz

Lyžařský výcvikový kurz pro třídy S1, OA1A, OA1B a EL1 se koná od 19. ledna do 26. ledna 2020 v Horní Malé Upě - penzion Blesk. Vedoucí akce Mgr. J. Spáčil, pedagogický doprovod Mgr. Bc. P. Havelková, Ing. Bc. V. Andrle.