Zprávy z Irska

Zprávy z Irska

Má rána jsou až na pár výjimek stereotypní. Otřesný zvuk budíku mne v 6 ráno probudí, což ale neznamená, že hned vylezu z postele, a proto mám nastavených dalších 5 budíků, z nich předposlední je o půl sedmé, kdy vylezu z postele a poslední, jenž mi hlásí o půl 8 odchod k takzvané bráně, kde se scházím s Nikolou Raabensteinovou a v 7.40 vycházíme vstříc každodennímu dobíhání vlaku.

V 8.20 dorazím do Corku, kde nasednu na vlak do Littleisland, kde jsem v 8.27 a mám to co stíhat dojít do 8.50 na benzínku, kde nás velice hodná paní vezme do práce. Tím nám do AB Accountants ušetří něco málo přes půl hodiny cesty po svých, což je po ránu velice namáhavé. V 9 hodin usednu za stůl s notebookem a dokončuji práci z předchozího dne, popřípadě aktivně dostanu novou. Většinou se týká opisování údajů z účtenek do Excelu, nebo něčeho podobného. O půl páté nás již zmíněná paní odveze na vlak a kolem 6 hodiny usedám za stůl s večeří u úžasné a velice milé rodiny O‘ Flynnových, kde mi nejvíce spravuje náladu a dělá radost jejich tříletý syn Adam. Po společné večeři se odeberu do pokoje, na chvíli se natáhnu na postel a pak razím ven s kamarády. Obejdeme celé město, kluci mně vyprovodí domů a já ulehnu do postele.

Líbí se mi tu a nebýt toho, že se mi stýská po mamce, tak bych se ani nevrátila.

Z Irska se hlásí Adéla Vlčková.

Novinky

17.04.2018

Informace pro studenty  - ukončení stravování školní rok 2017/2018

Maturitní ročníky - zrušení registrace ve školní jídelně k 30. 6. 2018.

celý článek
27.03.2018

3. ročník soutěže HoufekBox

Ve čtvrtek 26. dubna 2018 škola bude hostit již třetí ročník technické soutěže pro žáky ZŠ. Soutěž probíhá pod patronací firmy Houfek a.s. Golčův Jeníkov. V porotě zasednou vyučující školy Ing. J. Špaček a Ing. M. Mach. Pro soutěž bude vyhrazena aula školy a uč. č. 228.  

31.01.2018

Kritéria přijímacího řízení pro SPŠ a OA Čáslav,

pro obory: Strojírenství, Technické lyceum, Obchodní akademii, Ekonomické lyceum

celý článek