Exkurze do pobočky KB, a. s. v Pardubicích

Exkurze do pobočky KB, a. s. v Pardubicích

Ve středu 10. dubna 2019 navštívili žáci třídy OA2/EL2 a OA3/EL3 pobočku KB, a. s. na Náměstí republiky v Pardubicích, v těsné blízkosti Zelené brány a pardubického divadla.

Po ohlášení na recepci se nás ujala paní Ing. Renata Mulačová, náměstkyně ředitele této pobočky. Po schodech jsme vystoupali do 1. patra, kde nás každého osobně přivítal pan ředitel Ing. Tomáš Adamec. Všichni jsme se pohodlně usadili v zasedací místnosti a se zájmem poslouchali poutavé vyprávění pana ředitele, který je zaměstnancem  banky již 25 let.

Seznámil nás se svým profesním růstem z postu bankovního poradce, kam nastupoval v roce 1992. Následně spravoval pobočku banky v Přelouči, v Pardubicích, Rychnově nad Kněžnou a opět se vrátil do Pardubic. Srozumitelně a jasně popsal denní pracovní činnost bankovního poradce, seznámil nás s padělky peněz, se záchytnými bankovními systémy, s pracovním krédem všech zaměstnanců. Nezapomněl zmínit historii budovy banky, která patří mezi architektonicky chráněné stavby z rukou arch. Gočára, kde před revolucí sídlila pobočka ČNB. Paní Ing. Mulačová následně informovala žáky o výhodách studentského účtu u KB, a. s..

A pak jsme přes „svatyni“ pana ředitele prošli celou budovu banky. Nejprve jsme vystoupali na střechu a měli tak jiný, netradiční výhled na Pardubice. Pak jsme sešli o poschodí níž, kde sídlí bankovní poradci korporátů. I zde jsme obdrželi základní informace o jejich činnosti. V přízemí banky jsou bankovní poradci a pokladní přepážky. Naposledy jsme vstoupili do suterénu banky, kde jsou umístěné safetové sejfy. Dá se říci, že jsme banku celou „prošmejdili.“

Děkujeme paní Ing. Janě Horké (dříve Křinkové), naší absolventce oboru Obchodní akademie, za zajištění této zajímavé exkurze, která rozšířila a doplnila učivo odborných ekonomických předmětů.

Velikonoční prázdniny v tomto školním roce připadají na čtvrtek 18. dubna 2019.
Pátek 19. dubna 2019 je tzv. ostatním svátkem podle zákona č. 245/2000 Sb., o státních svátcích, o ostatních svátcích, o významných dnech a o dnech pracovního
klidu, ve znění pozdějších předpisů.

01.04.2019

Filmová projekce "První člověk"

Ve čtvrtek 25. dubna 2019 je pro žáky 1. - 3. ročníků SPŠ a OA Čáslav v kině M. Formana Čáslav připravena projekce filmu "První člověk". Začátek projekce je v 9:10 hod. Film trvá 141 minut.