Exkurze do Senátu Parlamentu ČR

Exkurze do Senátu Parlamentu ČR

Exkurze do Senátu Parlamentu ČR

V pondělí 16. prosince 2019 se uskutečnila exkurze do Senátu Parlamentu České republiky. Exkurze, pod vedením Mgr. Ivany Domácí se zúčastnily třídy EL4 a OA4 v rámci rozšíření výuky a uplatnění mezipředmětových vztahů v předmětech společenskovědní seminář, občanská nauka, dějepis, český jazyk a literatura.

Studentky si v rámci komentované prohlídky prohlédly historické prostory Valdštejnského paláce, pracovní a zasedací prostory. V další části prohlídky byly paní průvodkyní seznámeny s historií, složením a prací Senátu PČR.  

Součástí exkurze byla i komentovaná prohlídka vybraných historických budov Prahy (Staré Město, Malá Strana, Nové Město) – jejich zvláštností a zajímavostí.

Novinky

24.01.2020

Přijímací zkoušky nanečisto 2020/2021

I v letošním školním roce proběhnou na naší škole přijímací zkoušky nanečisto. Žáci devátého ročníku budou mít možnost vyzkoušet si přijímací testy a získat tak zkušenosti k ostrým přijímacím zkouškám.

celý článek
03.01.2020

Kritéria přijímacího řízení SPŠ a OA Čáslav na školní rok 2020/2021

pro obory: Strojírenství, Technické lyceum, Obchodní akademii, Ekonomické lyceum

celý článek
27.12.2019

Prezentace Diakonie Čáslav

Ve čtvrtek 30. ledna 2020 představí Mgr. V. Marušák žákům naší školy projekt dobrovolnického centra Diakonie Čáslav a nabídne jim možnost zapojení do krátkodobé či dlouhodobé dobrovolnické činnosti.