Exkurze na Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně

Exkurze na Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně

Exkurze na Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně

Tak jako každý rok, i letos se průmyslová část naší školy opět vydala do Brna na Mezinárodní strojírenský veletrh. Tento „výlet“ jsme připravili pro žáky všech ročníků oboru Strojírenství v pondělí 1. října 2018.

Aby to ale nebyl pouze výlet ale součást výuky, obdrželi žáci úkoly, k jejichž splnění bylo potřeba na veletrhu navštívit jednotlivé expozice některých firem a získat technické informace, jako podklady pro následné zpracování daného úkolu. Veletrhu se zúčastnilo mnoho českých i zahraničních firem. S mnoha z nich jako škola dlouhodobě spolupracujeme, buď při vybavování našich učeben, dílen a laboratoří novými pomůckami nebo spoluprací při výuce, třeba formou exkurzí nebo přednášek. Na některých stáncích firem účastnících se veletrhu jsme se setkali s našimi bývalými žáky, kteří v těchto firmách působí a na veletrhu tyto firmy zastupují a reprezentují. V těchto případech je vždy příjemné zjistit, že mnozí naši absolventi působí v oboru, který u nás vystudovali. Potěší to.

Tak zase příští rok.

Novinky

01.10.2018

Den středoškolákem - 23. října 2018

Prezentace oborů školy prostřednictvím pásma zážitkových aktiv pro žáky ZŠ.

01.10.2018

Filmové představení - Ztratili jsme Stalina

Satira vycházející z historických událostí je určena pro žáky SPŠ a OA. Film bude uveden v úterý 23. října 2018 od 9:10 hod. v kině M. Formana Čáslav.

Nejčtenější

26.09.2018
V tomto článku naleznete nejenom důležité termí...
celý článek
07.10.2018
  Implementace Krajského akčního plánu St...
celý článek
06.09.2018
V přiložených dokumentech naleznete přehled dos...
celý článek

Média

31.08.2016