Termíny maturitních testů a příprava pro jejich úspěšné vykonání

Vážení Maturanti,

maturitní testy společné (státní) části maturitní zkoušky jsou MŠMT stanoveny na následující dny:

• 3. května - Matematika DT (8.00)
  • 3. května - Anglický jazyk DT (13.30)
  • 4. května - Český jazyk a literatura DT (8.00)

Česká škoní inspekce pro vás připravila mobilní testovací aplikaci InspIS SETmobile, která je zdarma ke stažení do chytrých mobilních telefonů a tabletů a která vám může pomoci s přípravou na úspěšné vykonání těchto testů. V aplikaci jsou pořízeny elektronické verze testů z českého jazyka, matematiky a anglického jazyka připravených Centrem pro zjišťování výsledků vzdělávání (CERMAT) a použitých při maturitní zkoušce v roce 2020, 2019 a 2018, a to v jarním i podzimním zkušebním období.

Většina testů je v systému k dispozici v plném rozsahu, ale v některých případech některé úlohy, které byly součástí ostrých testů, v elektronické verzi testu v InspIS SETmobile chybí, protože vyžadují např. zápis zcela otevřené odpovědi žáka s následným hodnocením reálným hodnotitelem, nebo jde o geometrické úlohy vyžadující rýsování na papír apod. V takovém případě je příslušná informace u daného testu vždy uvedena a k elektronické verzi testu v InspIS SETmobile je přiložen soubor se zadáním takových úloh a jejich vzorovým řešením. Kompletní znění testů k vytištění a zpracování tzv. na papíře je pak k dispozici na webových stránkách Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání (CERMAT), což je u každého testu rovněž uvedeno.

Aplikace InspIS SETmobile je ke stažení zdarma prostřednictvím App Store, Google play nebo Windows Store (podle toho, jakým operačním systémem je příslušný chytrý telefon nebo tablet vybaven). Stačí zadat název inspis a následně aplikaci stáhnout. Po otevření aplikace se uživatel zaregistruje a následně v nabídce testů (Domácí testování) uvidí všechny dostupné testy (s logem CERMAT). Vybraný test vyplní a zobrazí se mu vyhodnocení včetně úspěšnosti v jednotlivých otázkách.

22.02.2021

Lyžařský kurz  - ZRUŠEN

Lyžařský kurz pro 1. ročníky SPŠ a OA Čáslav v termínu 7. 3. - 13. 3. 2021, je z důvodu epidemiologické situace ZRUŠEN.

Žádáme rodiče studentů o stažení přiložené "Vratky". Na základě tohoto formuláře budou vráceny zpět peníze za kurz.

celý článek

Matika pro spolužáky

Žádáme studenty, kteří si nevyzvedli ve školní knihovně učebnice "Matika pro spolužáky", aby tak učinili po telefonické či e-mailové domluvě.