Odborné praxe třídy S3

Vzhledem k vyhlášení nouzového stavu ode dne 12. března 2020 od 14:00 Dům zahraniční spolupráce za souhlasu MŠMT přijal opatření, na jehož základě se nebudou zahajovat nové zahraniční výjezdy žáků, studentů, pedagogických, nepedagogických, akademických, neakademických pracovníků a dalších pracovníků ve vzdělávání, financované z programu Erasmus+.

Z tohoto důvodu budou tento týden zahraniční stáže v podnicích v Belfastu stornovány a s partnerem bude jednáno o poskytnutí náhradního termínu na podzim 2020. Budeme se snažit dojednat termín na druhou polovinu září.

 

Žáky, kteří měli domluvené stáže v českých podnicích na termín 20. dubna – 30. dubna 2020, žádáme, aby své stáže u svých zaměstnavatelů také zrušili. Na poradě pedagogického sboru, která se konala 16. března, bylo rozhodnuto realizovat domácí a zahraniční stáže ve stejné době. Navíc v případě, že Mimořádná opatření ve školách budou i nadále platit, nesmí probíhat ani praktické vyučování a odborný výcvik v podnicích.

Novinky

03.04.2020

Kritéria přijímacího řízení na VOŠ

Kritéria přijímacího řízení pro VOŠ Čáslav, pro denní i kombinovanou formu studia oboru Výrobní a řídící systémy podniku v profilacích:

Management a personalistika
Účetnictví a finance podniku
Údržba a servis techniky
Řízení jakosti a metrologie

celý článek
02.04.2020

Pomoc zdravotnictví - 3D tiskárny nezahálí, ale pomáhají

Školní 3D tiskárny byly v běhu zatím pouze ve výuce strojírenských předmětů. Nyní je jejich využití ještě více užitečné. 

celý článek