Byli jsme v AVE

Byli jsme v AVE

Byli jsme v AVE 

Ve čtvrtek 19. 5. 2016 se třída VS2E zúčastnila exkurze na řízené skládce společnosti AVE CZ v Čáslavi. Jednalo se o exkurzi v rámci předmětu řízení výroby (RVB) zaměřenou na logistické procesy ve firmě a zpětnou logistiku.

Na úvod jsme se od pracovnice AVE, která nás firmou provázela, dozvěděli obecné informace o historii firmy a skládky, odpadovém hospodářství v ČR, konkurenci firmy a další zajímavé údaje, například o zpětném odběru. Poté následovalo seznámení s hlavním objektem AVE v Čáslavi, se skládkou. Mohutná skládka skrývá různé druhy odpadu, které jsou rozděleny do vlastních koridorů, a s každým druhem odpadu se nakládá dle daných předpisů. Poté jsme se přesunuli do části zpracovávání odpadů z plastu a papíru. Na třídičce pracuje v jedné směně cca 10 lidí. Hlavním nástrojem v této části je obří lis, který zpracovává vytříděný odpad do formy obřích balíků, s kterými lze dále pomocí vysokozdvižných vozíků snadno manipulovat. Recyklovaný odpad odběratelé AVE dále zpracovávají a využívají pro výrobu papíru, vláken a dalších materiálů. Co se týče třídění plastů, tak v AVE se o něj stará tým lidí, který kontroluje plastový odpad na páse třídičky a rozděluje je podle nastavených parametrů. Z objektivního a vzdělávacího hlediska lze exkurzi hodnotit jako úspěšnou, nicméně někteří spolužáci by jistě namítli, že zápach skládkových plynů jim tuto exkurzi poněkud znepříjemnil.

Text: Marek Pospíšil VS2E

Foto: Kateřina Rolencová VS2E

Novinky

17.04.2018

Informace pro studenty  - ukončení stravování školní rok 2017/2018

Maturitní ročníky - zrušení registrace ve školní jídelně k 30. 6. 2018.

celý článek
27.03.2018

3. ročník soutěže HoufekBox

Ve čtvrtek 26. dubna 2018 škola bude hostit již třetí ročník technické soutěže pro žáky ZŠ. Soutěž probíhá pod patronací firmy Houfek a.s. Golčův Jeníkov. V porotě zasednou vyučující školy Ing. J. Špaček a Ing. M. Mach. Pro soutěž bude vyhrazena aula školy a uč. č. 228.  

31.01.2018

Kritéria přijímacího řízení pro SPŠ a OA Čáslav,

pro obory: Strojírenství, Technické lyceum, Obchodní akademii, Ekonomické lyceum

celý článek