Exkurze do České spořitelny, a.s. Kolín

Exkurze do České spořitelny, a.s. Kolín

Exkurze do České spořitelny, a.s. Kolín

V pátek 11. listopadu 2016 jsme společně se studentkami třídy V2E, profilace Účetnictví a finance, navštívily Českou spořitelnu, a. s. v Kolíně.

Ujala se nás manažerka pobočky paní Věra Chamradová spolu s kolegyní z pražské centrály. Provedly nás všemi pěti patry budovy, kde pracuje 50 zaměstnanců.  Před vstupem do banky je tzv. samoobslužná zóna, která zahrnuje bankomaty, platbomaty a vkladomaty,  jejichž  využívání není vázáno  na otevírací dobu banky. Prošly jsme všechna  oddělení  spořitelny a na každém nám bylo vysvětleno, čím se pracovníci zabývají. V nejvyšším patře budovy jsme usedly v zasedací místnosti . Zde studentky velmi živě diskutovaly  s paní manažerkou otázky z oblasti investičního poradenství, hypotéčních úvěrů, bankovních a nebankovních půjček. Na závěr  jsme shlédly prezentaci na aktuální mobilní aplikace ČS. Byly jsme také  seznámeny  s personálními otázkami ohledně průběhu přijímacího pohovoru, kariérního růstu i mnohých zaměstnaneckých benefitů.  Vrcholem programu byla návštěva zabezpečených prostor, kde si mohou klienti ČS pronajmout schránku a uložit své cennosti.

Exkurze splnila i předčila naše očekávání a byla velmi zajímavá. Vhodně doplnila a rozšířila učivo odborných ekonomických předmětů, zejména předmětu bankovnictví. Velmi příjemné bylo slyšet chválu na naše absolventky a studentky, které v ČS pracují nebo vykonávají souvislou odbornou praxi. Rovněž nám byla nabídnuta možnost další spolupráce v oblasti odborných praxí a napsání absolventské práce. Témat je stále dost!

Novinky

17.04.2018

Informace pro studenty  - ukončení stravování školní rok 2017/2018

Maturitní ročníky - zrušení registrace ve školní jídelně k 30. 6. 2018.

celý článek
27.03.2018

3. ročník soutěže HoufekBox

Ve čtvrtek 26. dubna 2018 škola bude hostit již třetí ročník technické soutěže pro žáky ZŠ. Soutěž probíhá pod patronací firmy Houfek a.s. Golčův Jeníkov. V porotě zasednou vyučující školy Ing. J. Špaček a Ing. M. Mach. Pro soutěž bude vyhrazena aula školy a uč. č. 228.  

31.01.2018

Kritéria přijímacího řízení pro SPŠ a OA Čáslav,

pro obory: Strojírenství, Technické lyceum, Obchodní akademii, Ekonomické lyceum

celý článek