Exkurze do firmy Ljunghäll

Exkurze do firmy Ljunghäll

Exkurze do firmy Ljunghäll

Ve čtvrtek 27. dubna 2017 se třída V1E v doprovodu Mgr. Kalivody zúčastnila exkurze do firmy Ljunghäll.

Exkurze probíhala formou prohlídky jednotlivých výrobních a skladovacích úseků a hal. Byli jsme rozděleni do dvou skupin a obdrželi jsme bezpečnostní prvky, tedy ochranné brýle a reflexní vesty. 

Firma se zabývá především tlakovým litím hliníku. Dokáže produkovat široký sortiment od jednoduchých odlitků až po nejsložitější díly. Ve firmě jsme se setkali i s propracovaným systémem skladování výrobků. Každý odlitek je provázen informací o detailech výroby, čímž se stává později potenciálně snadno dohledatelným například v případě reklamace.

Dostalo se nám odborného výkladu o průběhu výroby od začátku až do konce, tedy od tavení přes odlévání, obrábění, následnou úpravu až po dodání zákazníkovi. Prohlídka probíhala za plného pracovního provozu. Vedoucí provozu nám ukázal nejen prostory firmy, ale mohli jsme sledovat i práci zaměstnanců na různých pozicích.

Exkurze byla pro nás poučná, především v oblasti logistiky. Výklad byl jednoduchý a srozumitelný. Odnesli jsme si mnoho zkušeností ze setkání s výrobním provozem a budeme se těšit na další podobné exkurze.

Karel Brtek V1E

Novinky

17.04.2018

Informace pro studenty  - ukončení stravování školní rok 2017/2018

Maturitní ročníky - zrušení registrace ve školní jídelně k 30. 6. 2018.

celý článek
27.03.2018

3. ročník soutěže HoufekBox

Ve čtvrtek 26. dubna 2018 škola bude hostit již třetí ročník technické soutěže pro žáky ZŠ. Soutěž probíhá pod patronací firmy Houfek a.s. Golčův Jeníkov. V porotě zasednou vyučující školy Ing. J. Špaček a Ing. M. Mach. Pro soutěž bude vyhrazena aula školy a uč. č. 228.  

31.01.2018

Kritéria přijímacího řízení pro SPŠ a OA Čáslav,

pro obory: Strojírenství, Technické lyceum, Obchodní akademii, Ekonomické lyceum

celý článek