Film o VOŠ: Jak se natáčel film o VOŠ?

Film o VOŠ: Jak se natáčel film o VOŠ?

Bude to již rok, co se ve škole točil film o studiu na vyšší odborné škole. Všechny záběry byly pořízeny v průběhu dvou perných studijních dnů. Natáčely se ukázky z výuky denní i kombinované formy studia.

S kameramanem, panem Klímou, velmi úzce spolupracovali studenti, učitelé i pomocný personál. Chtěli jsme ukázat všechno: výuku cizích jazyků, ekonomiky, informačních technologií, automatizace aj. Divák může nahlédnout nejen do klasických učeben, laboratoří, přednáškové místnosti, ale také například do kabinetu, školní jídelny nebo školní knihovny, kde probíhaly rozhovory s vyučujícími. Zajímavé pohledy na okolí školy jsou přímo ze střechy budovy, odkud se natáčely příjezdy studentů ke škole. Pan Klíma si také musel přivstat, aby zvěčnil nápad se svítáním a stmíváním nad budovou školy.

Nejdůležitějšími aktéry byli samozřejmě naši studenti. Na kameru mluvili o odborných praxích v podnicích, o zkušenostech ze zahraničí v rámci programu ERASMUS, popisovali činnosti spojené s fiktivními firmami. Studenti kombinované formy studia, naši „dospělí studující“, také hovořili o propojení studia se svým zaměstnáním, o přístupu pedagogů ke studentům i využití získaných znalostí v praxi.

Novinky

17.04.2018

Informace pro studenty  - ukončení stravování školní rok 2017/2018

Maturitní ročníky - zrušení registrace ve školní jídelně k 30. 6. 2018.

celý článek
27.03.2018

3. ročník soutěže HoufekBox

Ve čtvrtek 26. dubna 2018 škola bude hostit již třetí ročník technické soutěže pro žáky ZŠ. Soutěž probíhá pod patronací firmy Houfek a.s. Golčův Jeníkov. V porotě zasednou vyučující školy Ing. J. Špaček a Ing. M. Mach. Pro soutěž bude vyhrazena aula školy a uč. č. 228.  

31.01.2018

Kritéria přijímacího řízení pro SPŠ a OA Čáslav,

pro obory: Strojírenství, Technické lyceum, Obchodní akademii, Ekonomické lyceum

celý článek