Foxconn, and English!

Foxconn, and English!

Foxconn, and English!

Týden po návštěvě TPCA, jsme využili možnost navštívit v nedaleké Kutné Hoře závod Foxconn. Tedy zase trochu jiný šálek asijského čaje. Po Japonsku Taiwan.

Foxconn je registrovaná obchodní značka společnosti Hon Hai Precision Industry Co., Ltd., která je globálním leadrem v poskytování kompletních řešení v oblasti IT a produkci spotřební elektroniky a ve výrobě součástek pro komunikační a elektronická zařízení. K zákazníkům firmy patří renomované společnosti světového významu, HP, Dell, Huawei, a mnoho dalších.

Naše exkurze po výrobních provozech měla také globalizační charakter. Výrobní proces nám v angličtině podrobně a zajímavě představil muž, který se narodil ve Vojvodině, žil na Slovensku, studoval v Praze a pohyboval se v USA. Pan Zoro Kunčak nás provedl výrobními prostory, seznámil s užívanými logistickými technologiemi a jednotlivými výrobními procesy. Ochotně odpovídal na dotazy, a sám svými otázkami zkoušel pozornost a komunikační dovednosti studentů v anglickém jazyce. Sice jsme nejezdili vláčkem, jako v TPCA, přesto můžeme exkurzi považovat, nejen díky občerstvení, za vydařenou.

Novinky

17.04.2018

Informace pro studenty  - ukončení stravování školní rok 2017/2018

Maturitní ročníky - zrušení registrace ve školní jídelně k 30. 6. 2018.

celý článek
27.03.2018

3. ročník soutěže HoufekBox

Ve čtvrtek 26. dubna 2018 škola bude hostit již třetí ročník technické soutěže pro žáky ZŠ. Soutěž probíhá pod patronací firmy Houfek a.s. Golčův Jeníkov. V porotě zasednou vyučující školy Ing. J. Špaček a Ing. M. Mach. Pro soutěž bude vyhrazena aula školy a uč. č. 228.  

31.01.2018

Kritéria přijímacího řízení pro SPŠ a OA Čáslav,

pro obory: Strojírenství, Technické lyceum, Obchodní akademii, Ekonomické lyceum

celý článek