Novomestští studenti v Čáslavi

Novomestští studenti v Čáslavi

Novomestští studenti v Čáslavi

Ani o podzimních prázdninách nezůstala škola opuštěná. Její prostory s Domovem mládeže zaplnili studenti z partnerské Vyšší odborné školy ze slovinského Noveho Mesta, kteří zde strávili tři dny plné exkurzí.

Ve středu po dopoledním seznámení se s městem Čáslav, školou a jejími studijními programy si studenti s úžasem prohlédli bohaté sbírky zámku Žleby. Čtvrtek byl pak věnován našemu hlavnímu městu.

Dopolední program v Praze se řídil podle oborů studentů. Ti, kteří se věnují multimédiím, si prošli Barrandovské filmové ateliéry. Pro budoucí ekonomy byla připravena velmi zajímavá exkurze do reklamní agentury Young & Rubicam. Po poledním občerstvení se všichni studenti vydali po Královské cestě na prohlídku pražských památek.

V pátek čekala studenty exkurze do podniku Foxconn Technology CZ, s.r.o. v Kutné Hoře. Pro jednoho z nich, Gregora Mozera, to byl návrat mezi „staré známé“, neboť v této firmě mu naše škola v rámci programu Erasmus+ zajistila letos na jaře tříměsíční stáž. Po prohlídce firmy si studenti prošli i historické centrum Kutné Hory. Sice unaveni třemi hektickými dny, ale plni nových poznatků a zážitků se vydali na dlouhou cestu domů.

Těší nás, že kooperace s VOŠ Novo Mesto, která začala letos na jaře zajištěním stáží pro jejich studenta ve Foxconnu Technology CZ, s.r.o. Kutná Hora a pro naše tři studenty ve Slovinsku, přerůstá rámec programu Erasmus+. Tato neformální přátelská spolupráce tak zahrne všechny studenty a pedagogy obou škol.     

Novinky

17.04.2018

Informace pro studenty  - ukončení stravování školní rok 2017/2018

Maturitní ročníky - zrušení registrace ve školní jídelně k 30. 6. 2018.

celý článek
27.03.2018

Filmové představení Milada

V úterý 24. dubna 2018 je pro žáky 1. - 3. ročníků SPŠ a OA v kině M. Formana Čáslav připravena projekce filmu Milada. Začátek projekce je v 10:15 hod. Film trvá 130 minut.

31.01.2018

Kritéria přijímacího řízení pro SPŠ a OA Čáslav,

pro obory: Strojírenství, Technické lyceum, Obchodní akademii, Ekonomické lyceum

celý článek