Obchodování na Veletrhu fiktivních firem

Obchodování na Veletrhu fiktivních firem

Obchodování na Veletrhu fiktivních firem

Fiktivní firmy spustily své obchodování v pátek 9. prosince 2016 v sále Nové scény Dusíkova divadla. V 9:00 hod. byl Veletrh fiktivních firem zahájen úvodním slovem generální ředitelky společnosti KONDOR, a.s. Jaroslavy Pourové a následně se představilo všech šest fiktivních firem.

Jednatelé prezentovali své společnosti. Návštěvníkům doporučovali vlastní výrobky či služby, upozorňovali je na zaváděcí ceny a zvali je ke svým prezentačním stánkům.

Každý návštěvník obdržel u vchodu fiktivní peníze, za které mohl nakupovat u jednotlivých společností. Obchodní oddělení si následně vedla evidenci tržeb prodaných výrobků a služeb.

Mezi návštěvníky veletrhu se také pohybovali "hodnotitelé", kteří sledovali průběh obchodování v jednotlivých firmách a vyjadřovali se např. k předmětu podnikání a konkurenceschopnosti, k marketingu, firemní kultuře či k managementu.

Mezi hodnotiteli byli:

Mgr. Daniel Mikš, místostarosta města Čáslav

PaedDr. Vladimír Krieg, člen akreditační komise pro vyšší odborné školy, MŠMT ČR

Ing. Kateřina Kantorová, Ph.D., Univerzita Pardubice, Fakulta ekonomicko-správní

Ing. Jana Školudová, Ph.D., Univerzita Pardubice, Fakulta ekonomicko-správní (absolventka SŠ a VOŠ Čáslav)


Obchodování na Veletrhu fiktivních firem bylo zakončeno ve 12 hod. Zhodnocení dopolední akce pronesl Dr. Krieg a Dr. Kantorová. Závěrečné slovo patřilo Ing. Milanu Frýbovi a Mgr. Věře Szabové, ředitelce školy.

 

Vedení školy děkuje hostům za zpětnou vazbu k projektové výuce fiktivních firem, děkuje studentům za realizaci Veletrhu a velké poděkování patří Ing. Milanu Frýbovi za přípravu, organizaci a průběh celé akce.

 

Info také na regionálním zpravodajství svoboda.info: http://www.svoboda.info/galerie/vsedni-zivot/foto_na-veletrhu-fiktivnich-firem-nabizeli-sve-vyrobky-i-sluzby-29338/ 

a na facebook Města Čáslav: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1251765541564614.1073741931.236101313131047&type=3%20

Novinky

17.04.2018

Informace pro studenty  - ukončení stravování školní rok 2017/2018

Maturitní ročníky - zrušení registrace ve školní jídelně k 30. 6. 2018.

celý článek
27.03.2018

3. ročník soutěže HoufekBox

Ve čtvrtek 26. dubna 2018 škola bude hostit již třetí ročník technické soutěže pro žáky ZŠ. Soutěž probíhá pod patronací firmy Houfek a.s. Golčův Jeníkov. V porotě zasednou vyučující školy Ing. J. Špaček a Ing. M. Mach. Pro soutěž bude vyhrazena aula školy a uč. č. 228.  

31.01.2018

Kritéria přijímacího řízení pro SPŠ a OA Čáslav,

pro obory: Strojírenství, Technické lyceum, Obchodní akademii, Ekonomické lyceum

celý článek