Spolupráce fiktivní firmy s firmou Ljunghäll s. r. o.

Spolupráce fiktivní firmy s firmou Ljunghäll s. r. o.

Při výběru předmětu podnikání jsme si chtěli vybrat činnost, kterou si studenti v předmětu fiktivní firmy obvykle nevybírají. Rozhodli jsme oslovit ředitele firmy Ljunghäll, pana Martina Brebise, zda bychom si mohli jako předmět podnikání vybrat strojírenství, a udělat projekt na založení fiktivní firmy Ljunghäll s. r. o. Pan ředitel byl nápadem nadšen a nabídl nám spolupráci ve formě schůzek, které se konají  jednou za 14 dní.

 

Naše fiktivní firma se zabývá odléváním odlitků do aut. Navrhl nám výrobky, na které jsme si z jeho informací sestavili kalkulace, rozpočet a katalog výrobků. 

Nejvíce přínosná pro nás byla možnost projít si výrobu s vedoucím slévárny, který nám ukázal a popsal výrobu krok za krokem.

Hned na začátku výběru činnosti nám bylo jasné, že práce na tomto projektu bude složitější než se zabývat například výrobou jídla. Práce na tomto projektu je velmi nákladná a pro nás velmi složitá. Jako studenti ekonomické školy se špatně orientujeme v technických věcech. Ale díky popiskům a komentářům pana ředitele je práce jednodušší.

Doufáme, že tento projekt dotáhneme do konce a tímto DĚKUJEME panu Brebisovi za veškerý jeho čas, který nám věnuje. Přejeme mu mnoho úspěchů v dalších letech.

Fiktivní firma Ljunghäll s. r. o.

Novinky

17.04.2018

Informace pro studenty  - ukončení stravování školní rok 2017/2018

Maturitní ročníky - zrušení registrace ve školní jídelně k 30. 6. 2018.

celý článek
27.03.2018

Ředitelské volno - 30. dubna 2018

Ředitelka školy vyhlašuje v pondělí 30. dubna 2018 ředitelské volno pro žáky SŠ a studenty VOŠ z provozně-ekonomických důvodů. 

31.01.2018

Kritéria přijímacího řízení pro SPŠ a OA Čáslav,

pro obory: Strojírenství, Technické lyceum, Obchodní akademii, Ekonomické lyceum

celý článek