VOŠ Čáslav se prezentovala na Konferenci vyšších odborných škol v Praze

VOŠ Čáslav se prezentovala na Konferenci vyšších odborných škol v Praze

Ve dnech 12. - 13. dubna 2016 se v kongresovém sále hotelu Olšanka konala Konference vyšších odborných škol k 20. výročí "Odbornost pro praxi".
Cílem konference byla diskuse o postavení vyšších odborných škol ve školském systému, představení role VOŠ z pohledu zaměstnavatelů, uplatnitelnost absolventů VOŠ na trhu práce a zkušenost s absolventy VOŠ v praxi.


Akce se konala pod záštitou Mgr. Kateřiny Valachové, Ph.D., ministryně školství, mládeže a tělovýchovy, Ministerstva práce a sociálních věcí a Hospodářské komory České republiky.

Mezi prezentujícími byli zástupci Ministerstva školství, práce a zdravotnictví, Unie zaměstnavatelských svazů, Hospodářské komory, poslankyně Poslanecké sněmovny PČR, zástupci ČŠI, NIDV, NUV, OP VVV, zástupci České konference rektorů i Akreditační komise VOV; dále potom zástupci zaměstnavatelů a úspěšní absolventi VOŠ.

Ministryně školství, Kateřina Valachová v almanachu k 20. výročí VOŠ uvedla: "I přes silnou konkurenci vysokých škol a klesající počet absolventů středních škol mě těší zájem zaměstnavatelů o absolventy vyšších odborných škol a věřím, že vyšší odborné školy budou i nadále nedílnou součástí českého vzdělávacího systému."

VOŠ Čáslav bude i v následujících letech poskytovat svým studentům kvalitní odborné vzdělávání, a to podle nové akreditace vzdělávacího programu 39-41-N/02 Výrobní a řídící systémy podniku, schválené pro období 2016 - 2022.

Novinky

17.04.2018

Informace pro studenty  - ukončení stravování školní rok 2017/2018

Maturitní ročníky - zrušení registrace ve školní jídelně k 30. 6. 2018.

celý článek
27.03.2018

3. ročník soutěže HoufekBox

Ve čtvrtek 26. dubna 2018 škola bude hostit již třetí ročník technické soutěže pro žáky ZŠ. Soutěž probíhá pod patronací firmy Houfek a.s. Golčův Jeníkov. V porotě zasednou vyučující školy Ing. J. Špaček a Ing. M. Mach. Pro soutěž bude vyhrazena aula školy a uč. č. 228.  

31.01.2018

Kritéria přijímacího řízení pro SPŠ a OA Čáslav,

pro obory: Strojírenství, Technické lyceum, Obchodní akademii, Ekonomické lyceum

celý článek