Exkurze třídy V2E do firmy Houfek, a. s.

Dne 20. listopadu 2018 jsme se vydali na exkurzi do firmy Houfek, a. s. v Golčově Jeníkově. Tato firma se zabývá výrobou dřevoobráběcích strojů. Firma si sama vyrábí většinu komponentů pro vlastní výrobu, firma si také zajišťuje prodej i propagaci své výroby např. i na zahraničních veletrzích.

Naše třída také provozuje firmy, byť fiktivní, a v současné době připravujeme Veletrh fiktivních firem, který se bude konat v pátek 14. prosince 2018 od 8:00 do 12:00 hod. na Nové scéně Dusíkova divadla. Tudíž, návštěva měla několik cílů: 1.) seznámit se s výrobou a výrobními postupy, logistikou a distribucí; 2.) zjistit informace z personální oblasti např. k přijímání zaměstnanců a porovnat je s vlastní zkušeností z přijímání fiktivních zaměstnanců; 3.) zjistit, jak nejlépe připravit propagaci svých fiktivních firem na plánovaný Veletrh FF.

Sešli jsme se ve 13:00 před budovou firmy, kde na nás čekala paní Mgr. Věra Szabová, paní Süsserová (personalistka) a pan Hart (technický pracovník), kteří nám řekli pár slov na úvod a poté jsme se mohli vydat na prohlídku po firmě. Zjistili jsme, že firma vyrábí 3 výrobní řady strojů, všechny stroje se dělají na zakázku a každý druh má své výrobní místo.

Po prohlídce naše cesta směřovala do kinosálu, kde jsme se setkali s paní Ivanou Houfkovou, ředitelkou marketingu. Zástupci jednotlivých fiktivních firem jí představili, čím se jejich firmy zabývají a z jakých pozic se jejich firma skládá.

Paní Houfková dala všem zajímavé informace o vedení firmy Houfek, a.s.. Řekla nám, co je důležité, abychom zaujali zákazníky a ukázala nám videa, jak to některé firmy dělají. Podělila se také o své zkušenosti z pohledu managementu. Také nás seznámila s tím, jak se má firma a její produkt nebo služba, které firma nabízí, prezentovat.

Nakonec nám byla nabídnuta i případná praxe nebo brigáda a na rozloučenou jsme každý obdrželi nějakou drobnost na památku.

Všechny cíle jsme si splnili a tímto děkujeme všem milým zaměstnancům firmy Houfek, a.s. Golčův Jeníkov za milé přijetí.

Veronika Benešová, studentka V2E

Exkurze byla realizována v rámci šablony „IV/1.1 – Koordinátor spolupráce školy a zaměstnavatelů“.

Projekt "VOŠ, SPŠ a OA Čáslav - Šablony 2017" je spolufinancován Evropskou unií.

Global Money Week 2019

Naše škola se letos poprvé zapojila do Global Money Week 2019, celosvětového týdne o penězích a finanční gramotnosti, který letos probíhá v týdnu od 25. 3. 2019 do 31. 3. 2019. Vyvrcholí pak 10. 4. 2019 odbornou konferencí v ČNB.

celý článek

Výuka Mechatroniky v laboratořích SPŠ Kutná Hora

V úterý 26. března 2019 bude výuka předmětu Mechatronika třídy S4 probíhat v laboratořích SPŠ v Kutné Hoře. Akce pro žáky začíná v 8:00 hod. před hlavním vchodem do budovy a trvá 6 vyučovacích hodin. Organizačně zajišťuje Ing. M. Mach. Příjezd a odjezd žáků na výuku je individuální.

Olympiáda z anglického jazyka

Krajské kolo Olympiády z anglického jazyka proběhne v úterý 26. března 2019 v Kladně. Organizačně zajišťuje Mgr. Š. Radová.

Přednáškové pásmo Management zdrojů

V pondělí 25. a v úterý 26. března 2019 je pro studenty V3E připraveno přednáškové pásmo lektora Mgr. R. Bašty na téma Management zdrojů. Organizačně zajišťuje Ing. Bc. K. Šolín MSc.