Exkurze třídy V2E do firmy Houfek, a. s.

Exkurze třídy V2E do firmy Houfek, a. s.

Exkurze třídy V2E do firmy Houfek, a. s.

Dne 20. listopadu 2018 jsme se vydali na exkurzi do firmy Houfek, a. s. v Golčově Jeníkově. Tato firma se zabývá výrobou dřevoobráběcích strojů. Firma si sama vyrábí většinu komponentů pro vlastní výrobu, firma si také zajišťuje prodej i propagaci své výroby např. i na zahraničních veletrzích.  

Naše třída také provozuje firmy, byť fiktivní, a v současné době připravujeme Veletrh fiktivních firem, který se bude konat v pátek 14. prosince 2018 od 8:00 do 12:00 hod. na Nové scéně Dusíkova divadla. Tudíž, návštěva měla několik cílů: 1.) seznámit se s výrobou a výrobními postupy, logistikou a distribucí; 2.) zjistit informace z personální oblasti např. k přijímání zaměstnanců a porovnat je s vlastní zkušeností z přijímání fiktivních zaměstnanců; 3.) zjistit, jak nejlépe připravit propagaci svých fiktivních firem na plánovaný Veletrh FF. 

Sešli jsme se ve 13:00 před budovou firmy, kde na nás čekala paní Mgr. Věra Szabová, paní Süsserová (personalistka) a pan Hart (technický pracovník), kteří nám řekli pár slov na úvod a poté jsme se mohli vydat na prohlídku po firmě. Zjistili jsme, že firma vyrábí 3 výrobní řady strojů, všechny stroje se dělají na zakázku a každý druh má své výrobní místo.

Po prohlídce naše cesta směřovala do kinosálu, kde jsme se setkali s paní Ivanou Houfkovou, ředitelkou marketingu. Zástupci jednotlivých fiktivních firem jí představili, čím se jejich firmy zabývají a z jakých pozic se jejich firma skládá.

Paní Houfková dala všem zajímavé informace o vedení firmy Houfek, a.s.. Řekla nám, co je důležité, abychom zaujali zákazníky a ukázala nám videa, jak to některé firmy dělají. Podělila se také o své zkušenosti z pohledu managementu. Také nás seznámila s tím, jak se má firma a její produkt nebo služba, které firma nabízí, prezentovat.

Nakonec nám byla nabídnuta i případná praxe nebo brigáda a na rozloučenou jsme každý obdrželi nějakou drobnost na památku.

Všechny cíle jsme si splnili a tímto děkujeme všem milým zaměstnancům firmy Houfek, a.s. Golčův Jeníkov za milé přijetí. 

Veronika Benešová, studentka V2E

Exkurze byla realizována v rámci šablony „IV/1.1 – Koordinátor spolupráce školy a zaměstnavatelů“.

Projekt "VOŠ, SPŠ a OA Čáslav - Šablony 2017" je spolufinancován Evropskou unií.

Novinky

09.01.2019

Maturitní ples tříd OA4 a S4

Maturitní ples tříd OA4 a S4 se uskuteční v pátek 1. února 2019 od 19:00 hod. v Hotelu Grand Čáslav.

03.01.2019

Lyžařský výcvikový kurz 

Lyžařský výcvik tříd Obchodní akademie OA1 a Strojírenství S1 bude zahájen v neděli 20. ledna 2019 a ukončen v sobotu 26. ledna 2019.

Studenti s pedagogy a lyžařskými instruktory vyrazí na týdenní pobyt do Krkonoš – lyžařského střediska Horní Malá Úpa – penzion Blesk. Organizačně zajišťují Mgr. J. Spáčil, Mgr. Bc. P. Havelková a Ing. Bc. V. Andrle.