Exkurze třídy V2E do firmy Houfek, a. s.

Dne 20. listopadu 2018 jsme se vydali na exkurzi do firmy Houfek, a. s. v Golčově Jeníkově. Tato firma se zabývá výrobou dřevoobráběcích strojů. Firma si sama vyrábí většinu komponentů pro vlastní výrobu, firma si také zajišťuje prodej i propagaci své výroby např. i na zahraničních veletrzích.

Naše třída také provozuje firmy, byť fiktivní, a v současné době připravujeme Veletrh fiktivních firem, který se bude konat v pátek 14. prosince 2018 od 8:00 do 12:00 hod. na Nové scéně Dusíkova divadla. Tudíž, návštěva měla několik cílů: 1.) seznámit se s výrobou a výrobními postupy, logistikou a distribucí; 2.) zjistit informace z personální oblasti např. k přijímání zaměstnanců a porovnat je s vlastní zkušeností z přijímání fiktivních zaměstnanců; 3.) zjistit, jak nejlépe připravit propagaci svých fiktivních firem na plánovaný Veletrh FF.

Sešli jsme se ve 13:00 před budovou firmy, kde na nás čekala paní Mgr. Věra Szabová, paní Süsserová (personalistka) a pan Hart (technický pracovník), kteří nám řekli pár slov na úvod a poté jsme se mohli vydat na prohlídku po firmě. Zjistili jsme, že firma vyrábí 3 výrobní řady strojů, všechny stroje se dělají na zakázku a každý druh má své výrobní místo.

Po prohlídce naše cesta směřovala do kinosálu, kde jsme se setkali s paní Ivanou Houfkovou, ředitelkou marketingu. Zástupci jednotlivých fiktivních firem jí představili, čím se jejich firmy zabývají a z jakých pozic se jejich firma skládá.

Paní Houfková dala všem zajímavé informace o vedení firmy Houfek, a.s.. Řekla nám, co je důležité, abychom zaujali zákazníky a ukázala nám videa, jak to některé firmy dělají. Podělila se také o své zkušenosti z pohledu managementu. Také nás seznámila s tím, jak se má firma a její produkt nebo služba, které firma nabízí, prezentovat.

Nakonec nám byla nabídnuta i případná praxe nebo brigáda a na rozloučenou jsme každý obdrželi nějakou drobnost na památku.

Všechny cíle jsme si splnili a tímto děkujeme všem milým zaměstnancům firmy Houfek, a.s. Golčův Jeníkov za milé přijetí.

Veronika Benešová, studentka V2E

Exkurze byla realizována v rámci šablony „IV/1.1 – Koordinátor spolupráce školy a zaměstnavatelů“.

Projekt "VOŠ, SPŠ a OA Čáslav - Šablony 2017" je spolufinancován Evropskou unií.

09.01.2019

Maturitní ples tříd OA4 a S4

Maturitní ples tříd OA4 a S4 se uskuteční v pátek 1. února 2019 od 19:00 hod. v Hotelu Grand Čáslav.

03.01.2019

Lyžařský výcvikový kurz

Lyžařský výcvik tříd Obchodní akademie OA1 a Strojírenství S1 bude zahájen v neděli 20. ledna 2019 a ukončen v sobotu 26. ledna 2019.

Studenti s pedagogy a lyžařskými instruktory vyrazí na týdenní pobyt do Krkonoš – lyžařského střediska Horní Malá Úpa – penzion Blesk. Organizačně zajišťují Mgr. J. Spáčil, Mgr. Bc. P. Havelková a Ing. Bc. V. Andrle.