Fiktivní firmy přijaly nové zaměstnance

Od října 2018 zahájily svou činnost fiktivní firmy studentů II. ročníku Vyšší odborné školy. Ve vzdělávacím středisku ve Zbraslavicích byly založeny tři firmy, které v průběhu října přijaly své nové zaměstnance do pracovního poměru na základě motivačního dopisu a životopisu.

Ekonomové firem vytvořili zahajovací rozvahu, marketingová oddělení analyzují typy zákazníků a pracovníci výroby se pustili do pilotní výroby.

Všechny ještě čeká mnoho pracovních úkonů souvisejících s chodem firmy. Své úspěchy v podnikání budou moci prověřit na Veletrhu fiktivních firem, který se bude konat v polovině prosince na Nové scéně Dusíkova divadla. Do té doby musí fiktivní firmy ujít ještě kus pořádné cesty.

V tomto školním roce se představují firmy:

Nalep si! s.r.o. - výroba a prodej samolepek určených k polepu osobních i nákladních automobilů; celoplošné polepy automobilů; nákup za účelem dalšího prodeje – autodoplňky a vybavení do interiéru vozidel.

Šumí to, s.r.o. - výroba koupelových bomb a nákup za účelem dalšího prodeje.

Thea, s.r.o. - kavárna, čajovna, hostinská a pohostinská činnost.

Studenti v rámci fiktivních firem získávají vhled do podnikání a zároveň dochází k propojování mezipředmětových vazeb.

Global Money Week 2019

Naše škola se letos poprvé zapojila do Global Money Week 2019, celosvětového týdne o penězích a finanční gramotnosti, který letos probíhá v týdnu od 25. 3. 2019 do 31. 3. 2019. Vyvrcholí pak 10. 4. 2019 odbornou konferencí v ČNB.

celý článek

Výuka Mechatroniky v laboratořích SPŠ Kutná Hora

V úterý 26. března 2019 bude výuka předmětu Mechatronika třídy S4 probíhat v laboratořích SPŠ v Kutné Hoře. Akce pro žáky začíná v 8:00 hod. před hlavním vchodem do budovy a trvá 6 vyučovacích hodin. Organizačně zajišťuje Ing. M. Mach. Příjezd a odjezd žáků na výuku je individuální.

Olympiáda z anglického jazyka

Krajské kolo Olympiády z anglického jazyka proběhne v úterý 26. března 2019 v Kladně. Organizačně zajišťuje Mgr. Š. Radová.

Přednáškové pásmo Management zdrojů

V pondělí 25. a v úterý 26. března 2019 je pro studenty V3E připraveno přednáškové pásmo lektora Mgr. R. Bašty na téma Management zdrojů. Organizačně zajišťuje Ing. Bc. K. Šolín MSc.