Fiktivní firmy přijaly nové zaměstnance

Fiktivní firmy přijaly nové zaměstnance

Od října 2018 zahájily svou činnost fiktivní firmy studentů II. ročníku Vyšší odborné školy. Ve vzdělávacím středisku ve Zbraslavicích byly založeny tři firmy, které v průběhu října přijaly své nové zaměstnance do pracovního poměru na základě motivačního dopisu a životopisu.

Ekonomové firem vytvořili zahajovací rozvahu, marketingová oddělení analyzují typy zákazníků a pracovníci výroby se pustili do pilotní výroby.

Všechny ještě čeká mnoho pracovních úkonů souvisejících s chodem firmy. Své úspěchy v podnikání budou moci prověřit na Veletrhu fiktivních firem, který se bude konat v polovině prosince na Nové scéně Dusíkova divadla. Do té doby musí fiktivní firmy ujít ještě kus pořádné cesty.

V tomto školním roce se představují firmy:

Nalep si! s.r.o. - výroba a prodej samolepek určených k polepu osobních i nákladních automobilů; celoplošné polepy automobilů; nákup za účelem dalšího prodeje – autodoplňky a vybavení do interiéru vozidel.

Šumí to, s.r.o. - výroba koupelových bomb a nákup za účelem dalšího prodeje.

Thea, s.r.o. - kavárna, čajovna, hostinská a pohostinská činnost.

Studenti v rámci fiktivních firem získávají vhled do podnikání a zároveň dochází k propojování mezipředmětových vazeb.

Novinky

21.03.2019

Global Money Week 2019

Naše škola se letos poprvé zapojila do Global Money Week 2019, celosvětového týdne o penězích a finanční gramotnosti, který letos probíhá v týdnu od 25. 3. 2019 do 31. 3. 2019. Vyvrcholí pak 10. 4. 2019 odbornou konferencí v ČNB.

celý článek
04.03.2019

Výuka Mechatroniky v laboratořích SPŠ Kutná Hora

V úterý 26. března 2019 bude výuka předmětu Mechatronika třídy S4 probíhat v laboratořích SPŠ v Kutné Hoře. Akce pro žáky začíná v 8:00 hod. před hlavním vchodem do budovy a trvá 6 vyučovacích hodin. Organizačně zajišťuje Ing. M. Mach. Příjezd a odjezd žáků na výuku je individuální.

04.03.2019

Olympiáda z anglického jazyka

Krajské kolo Olympiády z anglického jazyka proběhne v úterý 26. března 2019 v Kladně. Organizačně zajišťuje Mgr. Š. Radová.

04.03.2019

Přednáškové pásmo Management zdrojů

V pondělí 25. a v úterý 26. března 2019 je pro studenty V3E připraveno přednáškové pásmo lektora Mgr. R. Bašty na téma Management zdrojů. Organizačně zajišťuje Ing. Bc. K. Šolín MSc.