Fiktivní firmy přijaly nové zaměstnance

Od října 2018 zahájily svou činnost fiktivní firmy studentů II. ročníku Vyšší odborné školy. Ve vzdělávacím středisku ve Zbraslavicích byly založeny tři firmy, které v průběhu října přijaly své nové zaměstnance do pracovního poměru na základě motivačního dopisu a životopisu.

Ekonomové firem vytvořili zahajovací rozvahu, marketingová oddělení analyzují typy zákazníků a pracovníci výroby se pustili do pilotní výroby.

Všechny ještě čeká mnoho pracovních úkonů souvisejících s chodem firmy. Své úspěchy v podnikání budou moci prověřit na Veletrhu fiktivních firem, který se bude konat v polovině prosince na Nové scéně Dusíkova divadla. Do té doby musí fiktivní firmy ujít ještě kus pořádné cesty.

V tomto školním roce se představují firmy:

Nalep si! s.r.o. - výroba a prodej samolepek určených k polepu osobních i nákladních automobilů; celoplošné polepy automobilů; nákup za účelem dalšího prodeje – autodoplňky a vybavení do interiéru vozidel.

Šumí to, s.r.o. - výroba koupelových bomb a nákup za účelem dalšího prodeje.

Thea, s.r.o. - kavárna, čajovna, hostinská a pohostinská činnost.

Studenti v rámci fiktivních firem získávají vhled do podnikání a zároveň dochází k propojování mezipředmětových vazeb.

09.01.2019

Maturitní ples tříd OA4 a S4

Maturitní ples tříd OA4 a S4 se uskuteční v pátek 1. února 2019 od 19:00 hod. v Hotelu Grand Čáslav.

03.01.2019

Lyžařský výcvikový kurz

Lyžařský výcvik tříd Obchodní akademie OA1 a Strojírenství S1 bude zahájen v neděli 20. ledna 2019 a ukončen v sobotu 26. ledna 2019.

Studenti s pedagogy a lyžařskými instruktory vyrazí na týdenní pobyt do Krkonoš – lyžařského střediska Horní Malá Úpa – penzion Blesk. Organizačně zajišťují Mgr. J. Spáčil, Mgr. Bc. P. Havelková a Ing. Bc. V. Andrle.