Navázání spolupráce při realizaci studijního programu

ANIMA ČÁSLAV, o.p.s. je zařízení, které prostřednictvím svých služeb pomáhá seniorům a občanům se zdravotním postižením setrvávat ve svých domovech i v nepříznivých sociálních situacích a podporuje tak uživatele svých služeb v zachovávání vazeb na své přirozené prostředí, své blízké a přátele.

Studenti druhého ročníku VOŠ se zaměřením na personální práci a management, měli v pátek 16. listopadu 2018 možnost uskutečnit část výuky v rámci studijního programu v této společnosti. Ředitelka společnosti paní Mgr. Eva Medková jim poskytla informace o zaměření, řízení a chodu společnosti. Provedla je a seznámila s jednotlivými částmi Animy a jejím vybavením. Cílem programu bylo ověření získaných zkušeností při výběrovém přijímacím řízení. Studenti měli možnost si v prostředí organizace vyzkoušet přijetí pracovníka na zadanou pozici. S ředitelkou společnosti pak diskutovali podmínky a kriteria pro přijímání pracovníků na takto specializované pracoviště. Výsledkem bylo získání praxe v příštím školním roce pro jednu vybranou studentku.

Realizaci exkurze podporuje aktivita: III/1.5 Koordinátor spolupráce školy a zaměstnavatele.

Projekt "VOŠ, SPŠ a OA Čáslav - Šablony 2017" je spolufinancován Evropskou unií.

Global Money Week 2019

Naše škola se letos poprvé zapojila do Global Money Week 2019, celosvětového týdne o penězích a finanční gramotnosti, který letos probíhá v týdnu od 25. 3. 2019 do 31. 3. 2019. Vyvrcholí pak 10. 4. 2019 odbornou konferencí v ČNB.

celý článek

Výuka Mechatroniky v laboratořích SPŠ Kutná Hora

V úterý 26. března 2019 bude výuka předmětu Mechatronika třídy S4 probíhat v laboratořích SPŠ v Kutné Hoře. Akce pro žáky začíná v 8:00 hod. před hlavním vchodem do budovy a trvá 6 vyučovacích hodin. Organizačně zajišťuje Ing. M. Mach. Příjezd a odjezd žáků na výuku je individuální.

Olympiáda z anglického jazyka

Krajské kolo Olympiády z anglického jazyka proběhne v úterý 26. března 2019 v Kladně. Organizačně zajišťuje Mgr. Š. Radová.

Přednáškové pásmo Management zdrojů

V pondělí 25. a v úterý 26. března 2019 je pro studenty V3E připraveno přednáškové pásmo lektora Mgr. R. Bašty na téma Management zdrojů. Organizačně zajišťuje Ing. Bc. K. Šolín MSc.