Odborná praxe na VOŠ Čáslav

Odborná praxe na VOŠ Čáslav

Součástí tříletého studia na VOŠ je odborná praxe v délce 5 měsíců. Studenti ji vykonávají během posledního ročníku v zimním období. Na praxi si ověřují své získané teoretické vědomosti, a to v organizacích a podnicích našeho regionu, ale i v zahraničí.

 

Letos nejvíce našich studentů pracovalo u firmy Houfek a.s. Golčův Jeníkov. U firmy, orientující se především na oblast dřevoobráběcích strojů, byla již tradičně výborně připravená praxe. Firma též spolupracuje s VOŠ Čáslav při přednáškové činnosti v odborných předmětech. Další firmou poskytující praxi na špičkové úrovni je firma Foxconn Technology CZ, s.r.o. Kutná Hora. S touto firmou VOŠ Čáslav úzce spolupracuje i při praktické výuce, která je připravena a organizována odborníky firmy v reálném prostředí uvedené firmy. V letošním roce dále studenti vykonávali svou odbornou praxi např. ve firmách: AVE CZ Čáslav, Allianz pojišťovna, a.s., Bertrams Pečky, spol. s.r.o., Česká spořitelna a.s., Dative, s.r.o, Ingersoll-Rand Technologies s.r.o., JO & JO Kolín, s.r.o.,  K.A.L.T. pneu a.s., KOPOS Kolín, a.s., Kovolis Hedvikov a.s., ManpowerGroup s.r.o., Mgr. Jiří Schüller – advokát,  MobilFone, s.r.o. Kolín, Unikom, a.s., atd.

Velice nás těší, když při kontrolních návštěvách studentů na pracovištích, slyšíme velice dobré hodnocení jak přípravy studentů, tak zájem o práci, iniciativu a jejich snahu po získávání praktických dovedností. Každá z firem pak studentům poskytla hodnotné informace k absolventské práci na předem zadané téma. Nezbývá než popřát našim studentům úspěšné zakončení studia na VOŠ Čáslav obhajobou absolventské práce a složením státní zkoušky.

Novinky

17.09.2020

Matika pro spolužáky - II. kolo

Od pátku 18. září 2020 je možné si ve školní knihovně vyzvednout učebnice "Matika pro spolužáky" objednané v II. kole v září 2020.

14.09.2020

Vážení uchazeči o studium, 
přihlášky na VOŠ je možné podávat do 30. září 2020.

celý článek
26.06.2020

Přehled doporučených učebnic ke studiu na střední škole pro školní rok 2020/2021

celý článek