Škola-Praxe-Zaměstnání – VI.

Seriál o praxi studentů III. ročníku VOŠ 2017/2018

Firma Celtic Internship se zabývá zprostředkováním pracovních stáží pro evropské studenty v Irsku. Působí zejména v Cork City, dále ale dokáže zprostředkovat stáž i v Dublinu či Galway. Agentura spolupracuje s ubytovacím zařízením a jazykovými školami, aby mohla nabízet komplexní služby.

Díky programu ERASMUS + mohla na zahraniční pětiměsíční praxi vycestovat studentka Monika Hudeková.

„Co jsi v této firmě dělala?“

„Ve firmě jsem pracovala v personální oblasti. Převážně jsem zpracovávala nově příchozí životopisy, tiskla je, zakládala do složek a taky aktualizovala v excelových tabulkách. Pracovala jsem tedy většinou v excelu, kde jsem řadila studenty do skupin a aktualizovala informace o jejich stáži. Zjišťovala jsem, jak jsou na stáži spokojení, kde jsou ubytovaní, kde studují jazyk, zapisovala termíny jejich odjezdu a příjezdu. Dále jsem vytvářela smlouvy pro studenta ve firmě. Také jsem vytvářela a aktualizovala v tabulkách faktury. Navštěvovala jsem firmy, se kterými spolupracujeme, buď se studentem v jeho první den, nebo následně s potřebnými dokumenty. Pokud se nám ozval nový kandidát, byla jsem s ním v kontaktu a naplánovala skype-rozhovor. Vytvářela jsem pro studenty uvítací balíčky s potřebnými informacemi pro jejich pobyt v Irsku. Také jsem vyhledávala nové firmy v potřebných oborech, se kterými ještě nespolupracujeme. No a potom samozřejmě jsem zvedala telefony, vyzvedávala a chodila na poštu.“

„Co Ti praxe přinesla nového, s čím jsi byla spokojená a s čím ne?“

„Praxe mi přinesla obrovské zkušenosti, nový pohled na svět. Nové možnosti, nové přátelé. Také jsem se hodně osamostatnila. Věřím, že mi ještě i v budoucnu přinese mnoho nových příležitostí.

Líbilo se mi, že praxi je možné vykonávat v zahraničí, takže to nebyla nuda. Moc se mi líbil kolektiv, práce, co jsem vykonávala – udržovat všechno přehledné a hezky aktualizovat informace. Líbilo se mi, že jsem dostala důvěru a mohla spravovat i finance.

Nelíbilo se mi, že je to malá firma a některé dny byly holt klidnější a my jsme nebyli tolik vytížení.“

„A chtěla bys v takové firmě v budoucnu pracovat?“

„V takové firmě si dokážu představit pracovat, ale asi by mě to tolik nenaplňovalo. Zjistila jsem, že radši pracuji ve stresu (jen v tom svém, ne ve stresovém prostředí). Věřím ale, že na mě čekají příležitosti v podobném odvětví.“

01.07.2019

Prázdninový provoz kanceláří pro veřejnost

1. 7. 2019 – 30. 8. 2019 v pracovních dnech od 8:00 do 13:00 hod.

27.06.2019

Hlavní prázdniny

Hlavní prázdniny budou trvat od soboty 29. června 2019 do neděle 1. září 2019.

27.06.2019

Rozpis opravných a rozdílových zkoušek studentů střední školy (26. 8. až 2. 9. 2019).