Praxe našich studentů VOŠ III. ročníku - část 11

Kutná Hora, Pardubice, Praha. Tři města, 5 divizí a logistické centrum. To je Foxconn v rámci České republiky. Díky strategické poloze je firma regionální základnou pro zbytek Evropy, Afriku, Blízký východ. Foxconn je uznávaným leaderem ve výrobě spotřební elektroniky a jejích součástek. Našimi zákazníky jsou renomované společnosti, pohybující se v oblasti IT. Společnost zaměstnává odborníky na světové úrovni a stále se posouvá vpřed.

I díky tomu se může pyšnit tituly Nejlepší Nejlepší zaměstnavatel regionu a 2. Nejlepší zaměstnavatel v ČR. Hlavní sídlo společnosti je na Taiwanu. Dceřiná společnost Foxconn Technology CZ s.r.o. začala fungovat v nově vybudovaném závodě v roce 2008. V současné době sídlí v Kutné Hoře globální divize CESBG (Cloud Enterprice Solution Business Group) vyrábějící serverová řešení. Ve společnosti Foxconn pracovala studentka Michaela Neťuková.

Jak probíhala Vaše praxe?

Během své praxe jsem působila na personálním oddělení. Ze začátku jsem se nejdříve seznamovala s pracovištěm a například řadila dokumenty do složek. Později jsem začala pravidelně pomáhat s náborovými dny, vyplňováním vstupních dokumentů s novými zaměstnanci a účastnila se na vstupních školeních nových zaměstnanců. Zajišťovala jsem exkurze studentů, vydávala pracovní oblečení a starala se o informační nástěnky pro zaměstnance.

Co Vám praxe přinesla?

Praxe mi dala mnoho zkušeností. Prošla jsem si téměř všemi oblastmi personálního oddělení a vyzkoušela si z části práci například náboráře, práci v administrativě, ale i v komunikaci a PR. Díky tomu jsem pochopila, jak celé oddělení dohromady funguje a jak jsou jednotlivé oblasti navzájem propojeny.

Uvažujete o práci v této organizaci?

V budoucnu bych ráda v této společnosti pracovala na stejném oddělení, jako byla má praxe. Zjistila jsem, že ráda pracuji a komunikuji s lidmi.

30.09.2019

Projekt Erasmus+ "Praxe a stáže v britských firmách pro každého"

Od 6. do 19. října 2019 bude 10 žáků z OA3/EL3 a 4 žáci z S3 vykonávat odbornou stáž v podnicích ve městě Belfast (Severní Irsko). Stáže jsou zaměřeny na procvičení obchodně-administrativních technických činností. Ubytování a stravování žáků je zajištěno v místních rodinách. Doprovodná osoba: Mgr. J. Ptáčková

09.08.2019

Vážení uchazeči o studium,

ve dnech 14. a 15. října 2019 se koná přehlídka škol 2019 v Kolíně, od 10:00 do 17:00 hod. v budově Městského společenského domu Kolín. Přijďte nás navštívit v prezentačním stánku.