Praxe našich studentů VOŠ III. ročníku - část 7

Colognia press je dynamická polygrafická společnost se sídlem v Kolíně. Je to firma vybudovaná od nuly, vyrostla během 22 let na podnik se 129 zaměstnanci, ročním objemem více než 40 tisíc zakázek a tržbami přes 370 mil. Kč. Společnost operuje z velké většiny na území České republiky, s dalšími aktivitami i v rámci EU. Svou pětiměsíční praxi zde vykonávala Barbora Janůrková.

Jak probíhala Vaše praxe?

Na své pětiměsíční praxi jsem byla přiřazena do účetního oddělení, kde jsem se věnovala převážně účetnictví, fakturám a dodacím listům. Mezi moji nejčastější práci patřilo kontrolování faktur v účetním programu, zadávání faktur do systému, zařazování faktur a dodacích listů do šanonů a částečně účtování faktur.

Navštívila jsem také další oddělení, jako například obchodní oddělení či DTP studio, kde se věnují grafické přípravě etiket.

Co Vám praxe přinesla?

Myslím si, že mi praxe přinesla hlavně pozitiva. Naučila jsem se práci v účetních systémech, viděla jsem celý chod firmy a poznala skvělé lidi. Nic negativního mě nenapadá.

Uvažujete o práci v této organizaci?

Dostala jsem nabídku v této firmě po škole pracovat. Firma má skvělé zázemí pro zaměstnance a každému se snaží vyjít vstříc, takže si dokážu představit, že tady budu pracovat.

02.09.2019

Arnošt Lustig - devět životů

Filmový dokument Arnošt Lustig - devět životů je určen 1. - 4. ročníkům SŠ. Začátek představení je v 8:15 hod. v Kině M. Formana Čáslav ve čtvrtek 19. září 2019, délka filmu je 60 minut.