Praxe našich studentů VOŠ III. ročníku - část 8

Automobilka TPCA (Toyota Peugeot Citroën Automobile) je společným podnikem japonské firmy Toyota Motor Corporation (TMC) a francouzské PSA Groupe. Největší výrobce automobilů na světě TMC a evropský lídr PSA Groupe podepsali smlouvu o spolupráci v lednu 2002.

Městské vozy Toyota Aygo, Peugeot 108 a Citroën C1 začali u Kolína montovat v únoru 2005. Výstavba závodu TPCA stála celkem dvacet miliard korun, což byla do té doby největší zahraniční investice na zelené louce ve střední Evropě. V současné době se na výrobě vozů podílí 2 500 zaměstnanců.

Během výrobního procesu, i v automobilech z TPCA, je používána nejekologičtější technologie. Ochrana přírody je v TPCA velkou prioritou. Tato filozofie začíná u každého zaměstnance a prostupuje celou továrnou. Odměnou za šetrný přístup k životnímu prostředí je certifikace BAT (Best Available Techniques), kterou firma obdržela společně s mezinárodním certifikátem řízení ochrany životního prostředí EN ISO 14001:2004. Firma přispívá k všestrannému rozvoji regionu, který se před deseti lety stal jejím domovem. Heslem firmy je „Pomáháme tam, kde jsme doma“. Tato myšlenka byla podpořena již více než 125 miliony investovanými v různých místech regionu. Svou pětiměsíční praxi zde vykonávala studentka Linda Kostrecová.

Jak probíhala Vaše praxe?

Mou náplní praxe byla především práce pro oddělení nákupu, kde jsem analyzovala objednávky a následně je zpracovávala, evidovala smlouvy a archivovala je. Dále v mé pravomoci bylo získávání dlouhodobého prohlášení o původu zboží dodávaného do společnosti TPCA pro finanční oddělení. Nedílnou součástí pak byla každodenní komunikace s dodavateli.

Co Vám praxe přinesla?

Mít možnost vykonávat pětiměsíční praxi považuji za velké plus. Zlepšila jsem především komunikaci s lidmi, naučila jsem se pracovat s nákupním systémem, pracovat v kolektivu, ale také samostatnosti.

Uvažujete o práci v této organizaci?

Ráda bych v této společnosti pracovala, neboť práce, kterou jsem vykonávala, mě velice bavila. Dalším pozitivem je milý a nápomocný kolektiv.

02.09.2019

Arnošt Lustig - devět životů

Filmový dokument Arnošt Lustig - devět životů je určen 1. - 4. ročníkům SŠ. Začátek představení je v 8:15 hod. v Kině M. Formana Čáslav ve čtvrtek 19. září 2019, délka filmu je 60 minut.