Praxe našich studentů VOŠ III. ročníku - část 9

Předmětem podnikání společnosti Manag a. s. je výroba a dodávka plynové detekce, montáž a revize elektrických zařízení a výroba rozvaděčů. Ve firmě vykonávala pětiměsíční praxi studentka Kubelková Michaela.

Jak probíhala Vaše praxe?

V této společnosti jsem měla možnost vyzkoušet si různé pracovní pozice. Především jsem pracovala v účtárně, kde jsem byla na pozici asistentky. Mojí náplní práce bylo vystavování faktur, zadávání opravných daňových dokladů a faktur do systému. Kontrolovala jsem a zadávala služební cesty do systému, vydávala jsem materiály ze skladu do projektu. Na konci listopadu jsem měla možnost zúčastnit se inventury skladu. Při inventuře, která probíhala dva dny, jsme počítali materiál a zapisovali počty kusů do inventurních soupisů.

Dále jsem měla možnost pracovat na pozici nákupčí. Náplní práce pozice nákupčí bylo objednávání materiálu a zboží dle požadavků od projektových manažerů a techniků, zakládání nových karet materiálu. Objednávání dopravy pro odvoz hotových výrobků, tisk a příprava dokumentace, vyplňování a zadávání požadavků k fakturaci.

Mou poslední pozicí, kterou jsem měla možnost vyzkoušet, byla pozice recepční, díky kolegyni, která byla na dovolené. Tato pozice obnáší evidenci faktur a následné roznášení faktur na sklad nebo do účtárny. Přijímala jsem návštěvy, zakládala jsem do systému nové obchodní partnery a odesílala vystavené faktury.

Co Vám praxe přinesla?

V této společnosti jsem nasbírala mnoho zkušeností. Naučila jsem se pracovat v systému SAP, který firma využívá. Naučila jsem se pracovat v kolektivu, zlepšila jsem se v komunikaci. Měla jsem zde možnost využít základní znalosti anglického jazyka. Velkým plusem bylo vyzkoušení si různých pracovních pozic a získání poznatků, které jednotlivé pozice přináší.

Uvažujete o práci v této organizaci?

V této firmě bych ráda pracovala. Hlavním důvodem jsou přátelské vztahy mezi jednotlivými pracovníky a nastavený systém odměňování.

02.09.2019

Arnošt Lustig - devět životů

Filmový dokument Arnošt Lustig - devět životů je určen 1. - 4. ročníkům SŠ. Začátek představení je v 8:15 hod. v Kině M. Formana Čáslav ve čtvrtek 19. září 2019, délka filmu je 60 minut.