Program Erasmus+ na Vyšší odborné škole

Program Erasmus+ na Vyšší odborné škole

Program Erasmus+ je mezinárodní program pro podporu pracovních stáží a studijních pobytů studentů v zahraničí. Díky velkému výběru cílových destinací a finanční podpoře nabízí a přibližuje pracovní stáž či studijní pobyt v zahraničí finančním možnostem studentů.

Jmenuji se Tereza Vacková a jsem studentkou Vyšší odborné školy v Čáslavi, která úzce spolupracuje se Školským Centrem ve Slovinském Hradci (Slovinsko), kam směřovaly i mé kroky k získání pětiměsíční praxe v oblasti personální práce v zahraniční, slovinské společnosti.

Díky spolupráci škol a zapojení Školského Centra v programu je zajištění praxe, ubytování a optimálních podmínek pro pobyt dlouhodobějšího rázu snazší. Student má navíc možnost účastnit se se školou školních výletů po zajímavých místech po celém Slovinsku.

Letos jsem se zúčastnila exkurze ve Slovinské poště, rajčatové farmě Lušt, která se zaměřuje na „zdravější“ pěstování rajčat, kterými plní zdejší trh. Druhý výlet směřován do přímořské oblasti Piran, kde se mi nabídly nejen krásné vyhlídky na město i pobřeží, zajímavá architektura spojena s historií města, ale také kulinářská soutěž škol z celého Slovinska, mezi kterými se objevili i zástupci školy ze Slovinského Hradce, kteří následně získali i zlatou medaili.

Ubytování je zařízeno v hostelu MKC, kde za 120 euro měsíčně bydlím v příjemném, světlém pokoji pro dva se samostatnou koupelnou. Nabízí se mi i využití částečně vybavené, společné kuchyně.

Hostel MKC se nachází v klidné části Slovinského Hradce, a přitom nedaleko centra a obchodů (supermarkety, Kik, DM apod.).

Pracovní stáž mi byla zařízena ve zdejší nemocnici (Splošna bolnišnica Slovenj Gradec), kde jsem nejdříve procházela a poznávala jednotlivá oddělení, nakonec však pracuji na personálním oddělení, kde se nyní zabývám především správou personálních map, ale také na poštovním oddělení, kde v době nepřítomnosti jedné z kolegyň vypomáhám s odchozí poštou.

 

Novinky

20.01.2020

Přijímací zkoušky nanečisto 2020/2021

I v letošním školním roce proběhnou na naší škole přijímací zkoušky nanečisto. Žáci devátého ročníku budou mít možnost vyzkoušet si přijímací testy a získat tak zkušenosti k ostrým přijímacím zkouškám.

celý článek
03.01.2020

Kritéria přijímacího řízení SPŠ a OA Čáslav na školní rok 2020/2021

pro obory: Strojírenství, Technické lyceum, Obchodní akademii, Ekonomické lyceum

celý článek
27.12.2019

Lyžařský výcvikový kurz

Lyžařský výcvikový kurz pro třídy S1, OA1A, OA1B a EL1 se koná od 19. ledna do 26. ledna 2020 v Horní Malé Upě - penzion Blesk. Vedoucí akce Mgr. J. Spáčil, pedagogický doprovod Mgr. Bc. P. Havelková, Ing. Bc. V. Andrle.