Program Erasmus+ na Vyšší odborné škole

Program Erasmus+ je mezinárodní program pro podporu pracovních stáží a studijních pobytů studentů v zahraničí. Díky velkému výběru cílových destinací a finanční podpoře nabízí a přibližuje pracovní stáž či studijní pobyt v zahraničí finančním možnostem studentů.

Jmenuji se Tereza Vacková a jsem studentkou Vyšší odborné školy v Čáslavi, která úzce spolupracuje se Školským Centrem ve Slovinském Hradci (Slovinsko), kam směřovaly i mé kroky k získání pětiměsíční praxe v oblasti personální práce v zahraniční, slovinské společnosti.

Díky spolupráci škol a zapojení Školského Centra v programu je zajištění praxe, ubytování a optimálních podmínek pro pobyt dlouhodobějšího rázu snazší. Student má navíc možnost účastnit se se školou školních výletů po zajímavých místech po celém Slovinsku.

Letos jsem se zúčastnila exkurze ve Slovinské poště, rajčatové farmě Lušt, která se zaměřuje na „zdravější“ pěstování rajčat, kterými plní zdejší trh. Druhý výlet směřován do přímořské oblasti Piran, kde se mi nabídly nejen krásné vyhlídky na město i pobřeží, zajímavá architektura spojena s historií města, ale také kulinářská soutěž škol z celého Slovinska, mezi kterými se objevili i zástupci školy ze Slovinského Hradce, kteří následně získali i zlatou medaili.

Ubytování je zařízeno v hostelu MKC, kde za 120 euro měsíčně bydlím v příjemném, světlém pokoji pro dva se samostatnou koupelnou. Nabízí se mi i využití částečně vybavené, společné kuchyně.

Hostel MKC se nachází v klidné části Slovinského Hradce, a přitom nedaleko centra a obchodů (supermarkety, Kik, DM apod.).

Pracovní stáž mi byla zařízena ve zdejší nemocnici (Splošna bolnišnica Slovenj Gradec), kde jsem nejdříve procházela a poznávala jednotlivá oddělení, nakonec však pracuji na personálním oddělení, kde se nyní zabývám především správou personálních map, ale také na poštovním oddělení, kde v době nepřítomnosti jedné z kolegyň vypomáhám s odchozí poštou.

01.07.2019

Prázdninový provoz kanceláří pro veřejnost

1. 7. 2019 – 30. 8. 2019 v pracovních dnech od 8:00 do 13:00 hod.

27.06.2019

Hlavní prázdniny

Hlavní prázdniny budou trvat od soboty 29. června 2019 do neděle 1. září 2019.

27.06.2019

Rozpis opravných a rozdílových zkoušek studentů střední školy (26. 8. až 2. 9. 2019).