Stíny na Maltě

Stíny na Maltě

V sobotu 24. září jsme my, tři pedagogové Vyšší odborné školy v Čáslavi, odletěli na ostrov Malta.

Účelem cesty bylo tzv. stínování v rámci evropského programu Erasmus+. Takové stínování je náramně užitečná věc. Jedná se o propojení akademické sféry s podnikatelskou, jejímž výsledkem je spolupráce, z níž mohou profitovat obě strany. Na týden jsme se stali stíny ve firmách S.Trek Wholesale (velko a maloobchod), Medsea Shipping Agency (logistika) a Triple3 (personální agentura). Pozorovali jsme, jak mají firmy nastavené nejrůznější procesy a získávali tak praktickou zkušenost, kterou využijeme např. pro případové studie v rámci výuky na VOŠ. Dále budeme moci opravdu kvalifikovaně vybrat a připravit případné zájemce o souvislou pětiměsíční zahraniční stáž našich studentů třetích ročníků. Zájem o naše stážisty je z maltské strany veliký. Samozřejmě jsme si i důkladně procvičili angličtinu, která je na Maltě jednou z úředních řečí.

Po práci jsme stihli i trochu probádat ostrov. Navštívili jsme Modrou lagunu, Gozo, hlavní město Valettu i blízké Trojměstí. Důkladně jsme promokli na útesech Dingli a v rybářské vesničce Marsaxxlokk (čti marsašlok) jsme na vlastní oči viděli desítky místních člunů zvaných luzzu, které na přídi zdobí oko boha Usira či Hora chránící rybáře před nástrahami moře.

 

Novinky

17.04.2018

Informace pro studenty  - ukončení stravování školní rok 2017/2018

Maturitní ročníky - zrušení registrace ve školní jídelně k 30. 6. 2018.

celý článek
27.03.2018

Filmové představení Milada

V úterý 24. dubna 2018 je pro žáky 1. - 3. ročníků SPŠ a OA v kině M. Formana Čáslav připravena projekce filmu Milada. Začátek projekce je v 10:15 hod. Film trvá 130 minut.

31.01.2018

Kritéria přijímacího řízení pro SPŠ a OA Čáslav,

pro obory: Strojírenství, Technické lyceum, Obchodní akademii, Ekonomické lyceum

celý článek