Videokonference na VOŠ

Program Erasmus+ již po několik let spojuje naši vyšší školu se slovinskou vyšší odbornou školou v Slovenj Gradci. Dnes ráno dokonce spojil naše a slovinské studenty prostřednictvím Skypu do jedné společné třídy, kde mohli sledovat prezentace dvou studentů, kteří využili možností, jež jim program a partnerství našich škol dává.

Prezentaci zahájila čerstvá absolventka vyšší odborné školy Slovenj Gradec Klaudija Ketiš, které naší škola zajistila odbornou praxi v podniku Dako-CZ, a. s. Klaudija je také absolventkou vysoké školy múzických umění v Lublani. Aby si splnila svůj sen – mít svou soukromou hudební školu, absolvovala poté ekonomicky zaměřenou VOŠ a nyní si prohlubuje své odborné ekonomické znalosti v oddělení zahraničního obchodu firmy Dako.

Po Klaudiji vystoupil náš student 3. ročníku Jiří Kodeš, který díky Erasmus koordinátorce ze slovinské školy mohl prožít půl roku v Slovenj Gradci jako zaměstnanec tamní firmy Gozdno Gospodarstvo. Tam pracoval v ekonomickém a finančním oddělení. Pobyt a práce v zahraničí ho natolik nadchly, že plánuje programu Erasmus+ využít i jako čerstvý absolvent a pracovat buď opět ve Slovinsku, nebo na Maltě.

Poté, co se Klaudija a Jirka se svými českými a slovinskými spolužáky podělili o své dojmy z pobytu a práce v cizí zemi, nastal čas pro dotazy ze strany posluchačů z obou škol. S mojí slovinskou kolegyní doufáme, že se jejich příklad stane velkou motivací pro studenty, aby překonali své vnitřní i státní hranice a využili jedinečnou životní zkušenost, kterou jim Erasmus+ nabízí.

01.07.2019

Prázdninový provoz kanceláří pro veřejnost

1. 7. 2019 – 30. 8. 2019 v pracovních dnech od 8:00 do 13:00 hod.

27.06.2019

Hlavní prázdniny

Hlavní prázdniny budou trvat od soboty 29. června 2019 do neděle 1. září 2019.

27.06.2019

Rozpis opravných a rozdílových zkoušek studentů střední školy (26. 8. až 2. 9. 2019).