Videokonference na VOŠ

Program Erasmus+ již po několik let spojuje naši vyšší školu se slovinskou vyšší odbornou školou v Slovenj Gradci. Dnes ráno dokonce spojil naše a slovinské studenty prostřednictvím Skypu do jedné společné třídy, kde mohli sledovat prezentace dvou studentů, kteří využili možností, jež jim program a partnerství našich škol dává.

Prezentaci zahájila čerstvá absolventka vyšší odborné školy Slovenj Gradec Klaudija Ketiš, které naší škola zajistila odbornou praxi v podniku Dako-CZ, a. s. Klaudija je také absolventkou vysoké školy múzických umění v Lublani. Aby si splnila svůj sen – mít svou soukromou hudební školu, absolvovala poté ekonomicky zaměřenou VOŠ a nyní si prohlubuje své odborné ekonomické znalosti v oddělení zahraničního obchodu firmy Dako.

Po Klaudiji vystoupil náš student 3. ročníku Jiří Kodeš, který díky Erasmus koordinátorce ze slovinské školy mohl prožít půl roku v Slovenj Gradci jako zaměstnanec tamní firmy Gozdno Gospodarstvo. Tam pracoval v ekonomickém a finančním oddělení. Pobyt a práce v zahraničí ho natolik nadchly, že plánuje programu Erasmus+ využít i jako čerstvý absolvent a pracovat buď opět ve Slovinsku, nebo na Maltě.

Poté, co se Klaudija a Jirka se svými českými a slovinskými spolužáky podělili o své dojmy z pobytu a práce v cizí zemi, nastal čas pro dotazy ze strany posluchačů z obou škol. S mojí slovinskou kolegyní doufáme, že se jejich příklad stane velkou motivací pro studenty, aby překonali své vnitřní i státní hranice a využili jedinečnou životní zkušenost, kterou jim Erasmus+ nabízí.

Vážení žáci a studenti,

z technických důvodů (výměna oken), bude školní jídelna ve dnech

18. - 20. 12. 2019 uzavřena tj. nebude se vařit ani vydávat strava (snídaně, obědy, večeře).

Omlouváme se za vzniklé komplikace.

Děkuji za pochopení a přeji příjemný adventní čas.

Mgr. Věra Szabová, ředitelka školy

Středoškolská futsalová liga

V pondělí 9. prosince 2019 se uskuteční Středoškolská futsalová liga ve sportovní hala Bios při VOŠ, SPŠ a OA Čáslav.

Vážení zájemci o studium, Vážení rodiče,

tak jako každý rok, i letos bychom Vás rádi pozvali na Den otevřených dveří naší školy ve středu 11. prosince 2019 od 14:00 hod.

Můžete se těšit na komentovaný program, kde se dozvíte informace o studiu na střední škole a o studijních oborech: Obchodní akademie, Ekonomické lyceum, Technické lyceum a Strojírenství.

celý článek